×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

LTV sagatavojusi koncepciju trešajam kanālam krievu valodā (4)

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Televīzija (LTV) ir sagatavojusi koncepciju trešajai programmai krievu valodā, kas paredz veidot jauktu žanru kanālu krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā, izņemot tiešraides, aģentūru BNS informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

NEPLP informē, ka programmas mērķis ir sasniegt auditoriju, kura lielākoties dzīvo Krievijas televīzijas radītajā informācijas telpā, piesaistošā veidā pasniedzot tai informācijas alternatīvu un vienlaikus izveidojot komunikācijas platformu šai mērķauditorijai.

Jaunajā kanālā būs ziņas, aktuālā informācija un analītika, informatīvi izklaidējoši un dzīves stila raidījumi, izklaides šovi, filmas un seriāli, kā arī saturs bērniem. Koncepcija paredz ievietot saturu arī internetā – sociālajos tīklos, izveidojot Sociālo tīklu redakciju, un attīstīt sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” krievu valodas sadaļu.

Jaunā kanāla satura pamatu veidos pašreizējie producētie LTV ziņu un informatīvi dokumentālie raidījumi krievu valodā, kas tiks izvērsti; neatkarīgajiem producentiem un vietējiem/reģionāliem Latgales elektroniskajiem medijiem pasūtīts saturs informatīvi dokumentālo raidījumu, izklaides un bērnu raidījumu žanros; adaptēts saturs no LTV1 produktiem latviešu valodā un no arhīviem; no Eiropas sabiedriskajiem medijiem iepirkts un adaptēts, Eiropas vērtībās balstīts saturs, galvenokārt izklaides un dokumentālajā žanrā; iepirkts, neideoloģizēts saturs krievu valodā no satura ražotājiem Ukrainā un citviet, galvenokārt izklaides žanrā; sadarbībā ar Latvijas Radio 4 (LR4) veidoti projekti, informē NEPLP.

Koncepcija nosūtīja Kultūras ministrijai. Sagatavots arī pieprasījums Finanšu ministrijai 2016.–2018.gada valsts budžetam. NEPLP un LTV vēl nav aicināta koncepciju prezentēt Ministru kabinetam, līdz ar to turpinās darbs pie tās pilnveidošanas, norāda padome.

LTV kanāla krievu valodā koncepciju izstrādāja LTV Programmu daļa. Izstrādes vadītājs bija LTV valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, saturiskais redzējums – satura redaktore Rita Ruduša, programmu tīkls – programmu direktore Jana Semjonova. Tika piesaistīta arī LTV tehnoloģiju daļas vadība un juristi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kanāls - aborta upuris(O.Benders) Atbildēt

    Še vajag nevis koncepciju, bet gan kontracepciju …

  2. Vienīgā cerība, ka Saeimā tomēr atradīsies pietiekoši daudz deputāti, kuri šim, varbūt pat Kremļa iecerētajam, pasākumam uzliks veto.

  3. Priekš ES valstu kanālu translācijas nav līdzekļu, bet krieviem kaut no elles izraus lai tik Maskavai pielīstu Diez cik Maskava par to maksās autoriem?

  4. Visi tie lindermaņi un giļmani, koreni un ždanokas iegūs papildus reklamēšanās kanālu par mūsu naudiņām. Uz priekšu tēvu zemes dēli ! Lai dzīvo lielā un nedalāmā!

Draugiem Facebook Twitter Google+