×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

LTV sagatavojusi krāšņu piedāvājumu Līgosvētkiem (1)

Foto: filmas.lvFoto: filmas.lv

Latvijas Televīzija saviem skatītājiem Līgo svētkos un Jāņos sagatavojusi īpašu svētku programmu visām gaumēm – iemīļotas latviešu filmas un teātra izrādes, deju lieluzvedumi, kā arī tiešraidi no līgošanas Rīgā, krastmalā, LA.lv uzzināja LTV.

Piektdien, 23. jūnijā, plkst. 9:20 LTV1 ēterā būs vērojama pirmizrāde – Leļļu teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Šoreiz labi zināmais stāsts tiks izstāstīts ar mājdzīvnieku tēliem: kaķi, suns, zirgs, govs un citi dzīvnieki, kurus var atrast īstā lauku sētā. Kurš ir kurš? Un kādēļ tā?

Plkst. 18:50 latviešu kino klasika – Jāņa Streiča mākslas filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” atjaunotā versija.

Savukārt plkst. 21:15 tiešraidē LTV1 ēterā būs vērojama svētku svinēšana “Līgojam Krastmalā!” no Rīgas. Latvijas Televīzija ielūkosies visās norises vietās – Rīgas laukumā, Danču placī, Dziesmu paviljonā, Ziņģu sētā, kā arī piedāvās intervijas un cilvēkstāstus par māksliniekiem, kuri būs kopā ar līgotājiem krastmalā.

Jāņu dienas rītā, 24. jūnijā, plkst. 10 piedāvāsim režisora Vara Braslas piedzīvojumu filmu “Ūdensbumba resnajam runcim”, kurā māsiņas – astoņgadīgā Marta un četrgadīgā Linda – vecāku prombūtnē uzticētas mammas māsai, trīsdesmitgadniecei Unai. “Ūdensbumba resnajam runcim” ne vien kļuvusi par gada visvairāk apmeklēto Eiropas filmu Latvijā, bet saņēmusi arī Lielo Kristapu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, izrādīta vairākos starptautiskos festivālos.

Plkst. 18:35 būs vērojama režisores Lindas Oltes filma “Gūtenmorgens un Vienciems”, kuras pamatā rakstnieka Māra Bērziņa stāsts, kas tapis, viņam dzīvojot Valgalciemā un filmējoties Latvijas Televīzijas valsts simtgadei veltītajā projektā “Viens ciems. Visa Latvija”. Filmas galvenais varonis Gūtenmorgens dodas no valsts iestādes raudzīties, kā cilvēki dzīvo laukos, un nokļūst Vienciemā. Seko neparedzēti notikumi, iepazīstoties ar kolorītajiem vietējiem iedzīvotājiem.

Vakarā, plkst. 21:45 TV pirmizrādi piedzīvos Nacionālā teātra izrāde “Latgola.lv 2.”. Kad nolīgots un sagaidīts jau rimtāks Jāņu vakars, ir īstais laiks sanākt kopā, lai noskatītos vienu jautru un sirsnīgu izrādi par jau zināmiem varoņiem, kuri dzīvo Latgales laukos – Ontonu un Anni (Pēteris Liepiņš un Dace Bonāte), kā arī viņu sābriem Pīteru un Mari (Voldemārs Šoriņš un Indra Burkovska).

Svētdien, 25.  jūnijā, plkst. 18:20 TV pirmizrādi piedzīvos bērnu deju lieluzvedums “Trejdeviņi gaismas tilti”, kuru izdejos Rīgas izglītības iestāžu dejotāji. Koncertā iekļautas gan bērnu sen zināmas un iemīļotas dejas ( Baibas Rasmas Šteinas “Sitieniņi” un “Čiks”, Artas Melnalksnes “ Maktenīgi rācentiņi” u.c.), gan īpaši šim deju lieluzvedumam veidotās jaunās horeogrāfijas.

Plkst. 21:15 LTV piedāvās vēl vienu pirmizrādi – filmas “Emīla nedarbi” arheoloģiju. Režisora Vara Braslas filma “Emīla nedarbi” pirmizrādi piedzīvoja 1985. gadā, apbalvota ne tikai ar “Lielo Kristapu”, bet visu paaudžu skatītāju nedalītu mīlestību. Filmas arheoloģijas laikā atgriezīsimies pie nu jau pieaugušo filmas varoņu stāstiem, iezīmējot to, kā kuram ir klājies kopš filmēšanas dienām.

Savukārt pašu filmu “Emīla nedarbi” LTV1 varēs vērot plkst. 22:15. Gan māšele Ida, gan kalpone Līne, gan tēvs, māte, gan vēl kādi kaimiņi. Līne gan par Emīla izdarībām gaužas, ka viņu acis kaut ko tādu nav pieredzējušas, bet filmā viss risinās jautri, gaiši, ticami, un ir arī mierinājums – no Emīla izaugs krietns un sabiedrībai noderīgs cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+