×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

LTV sāks rādīt arī Rundālē filmēto BBC seriālu “Karš un miers” (1)

Foto: BBCFoto: BBC

Latvijas Televīzija (LTV) svētdien, 6.martā, sāks rādīt BBC daudzsēriju drāmu “Karš un miers”, kura ainas uzņemtas arī Rundāles pilī Latvijā, aģentūra BNS uzzināja televīzijā.

Rundāles pils pārstāvji stāsta, ka seriālā tā pārvērsta teju līdz nepazīšanai. Pils Zelta zāles, Marmora zāles, hercoga apartamentu un hercogienes buduāra greznās telpas seriāla filmēšanas vajadzībām tika papildinātas ar lielu skaitu rekvizītu no Krievijas, Čehijas un Lietuvas – antikvārām mēbelēm, porcelānu un krāšņiem interjera priekšmetiem. Aktieru tērpšanai uz Latviju tika atvesti vairāk nekā 700 vēsturisku tērpu, kuri kopā ar grezno interjeru uz ekrāniem atdzīvinās Ļeva Tolstoja romāna motīvu.

Sižeta centrā ir trīs jaunieši – Pjērs, Nataša un Andrejs – kuri izbauda Sanktpēterburgas greznās elites priekšrocības. Viņi ir pilni jaunības maksimālisma un entuziasma, sasnieguši vecumu, kad dzīves jēgas meklējumi kļūst nozīmīgi gara pilnveidošanā.

Labsirdīgais, taču dīvainais Pjērs, Krievijas bagātākā cilvēka dēls, vēlas padarīt labāku visu pasauli. Pievilcīgajam un galantajam Andrejam ir apnikusi bezjēdzīgā eksistence, viņš meklē tās mērķi, kamēr skaistā un enerģiskā Nataša meklē savu patieso mīlestību. Tajā pašā laikā Napoleona armija virzās tuvāk Krievijas robežām. Pjēra, Andreja un Natašas likteņi kopā ar pārējo Krievijas sabiedrību mainīsies uz visiem laikiem.

Krievu rakstnieka Ļeva Tolstoja romāna ekranizācijā spēlē Džiliana Andersone, Toms Burke, Lilija Džeimsa.

Filmas pirmizrāde Lielbritānijā notika šā gada janvārī.a

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skatīšos ar interesi. Cerams, ka nebūs jāpiedzīvo vilšanās, kā tas bijis ar ar vairākiem Rietumos tapušajiem Annas Kareņinas ekranizējumiem. Tajos diemžēl likts uzsvars uz virspusējo, “plašām tautas masām” uztveramo mīlas intrigas atainojumu. Dziļākie romāna slāņi palika pilnīgi neskarti.

Draugiem Facebook Twitter Google+