Latvijā
Sabiedrība

LTV skaidro, kā izmantos pāvesta vizītes atspoguļošanai piešķirto naudu0


Pāvests Francisks, 29.08.2018.
Pāvests Francisks, 29.08.2018.
Foto – LETA/AP

Latvijas Televīzija valdības piešķirtos 105 500 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izmantos pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanai – tiešraides un tehnisko risinājumu nodrošināšanai, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Viņa norādīja, ka Latvijas Televīzija nodrošinās tiešraidi gan no pāvesta ierašanās Rīgas lidostā, gan pieņemšanas Rīgas pilī, gan mises Aglonā, un tas nozīmē, ka tiks iesaistīti gan lieli tehniskie, gan cilvēkresursi.

Atbildot uz jautājumu par esošo resursu izmantošanu, Priedīte atzīmēja, ka Latvijas Televīzijas 2018.gada budžetā pāvesta vizītes atspoguļošanai finansējums netika paredzēts, jo par šādu vizīti vēl nebija zināms. “Līdz ar to lūgta atsevišķa dotācija šī sabiedriski nozīmīgā notikuma pilnvērtīgai un pēc iespējas plašākai atspoguļošanai,” viņa skaidroja.

Kā ziņots, Latvijas Radio valdības piešķirtos 40 210 eiro izmantos pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanai, gatavojot saturu un nodrošinot nepieciešamo tehniku.

Latvijas Radio Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Aile atzīmēja, ka kopumā papildu līdzekļu pieprasījums pāvesta Franciska pastorālās vizītes atspoguļošanai galvenokārt saistīts ar papildu satura gatavošanu – īpašu tiešraižu nodrošināšanu no ekumēniskā dievkalpojuma Rīgas Domā un viesošanās Jēkaba katedrālē, translāciju no Svētās Mises celebrēšanas Aglonas bazilikā, kā arī jaunu raidījumu ciklu un rubriku izveidei četros Latvijas radio kanālos.

Tāpat Aile teica, ka pāvesta vizītes atspoguļošanai svētku dienā strādās tiešraižu programmu vadītāji, komentētāji, producenti, tiešraižu žurnālisti un tehniskais personāls, tostarp skaņu inženieri un izbraukuma translācijas nodrošinātāji no Aglonas. Kopumā tiešraižu izmaksas aplēstas 14 000 eiro apmērā.

Aile sacīja, ka jauna raidījumu cikla izveidei “Svētā krēsla vēsture”, kas skanēs “Latvijas radio 1”, “Mūzika Vatikānā. Laika un telpas dimensija” sagatavošanai un pārraidīšanai “Latvijas radio 3”, 14 raidījumu sagatavošanai – radio lasījumiem no pāvesta grāmatas “Pazemības ceļš” un analītisku sižetu ciklu sagatavošana raidījumā “Doma laukums”, kas būs “Latvijas radio 4” plānots ieguldīt 9000 eiro.

Vienlaikus Aile teica, ka pieprasījumā ietvertas arī komandējuma izmaksas 4000 eiro apmērā Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentam, kurš iekļauts pāvesta pavadošās delegācijas sastāvā vizītes atspoguļošanai no visām trim Baltijas valstīm. Tāpat paredzēta multimediāla satura ražošana sociālajiem tīkliem un Latvijas sabiedriskā medija portālam “Lsm.lv” par 1000 eiro, savukārt atlikusī summa piešķirta tehniskā aprīkojuma – audio dekodera, satelītu sakara modema – pilnveidei kvalitatīvu tiešraižu nodrošināšanai.

Tāpat ziņots, valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) lūgumu piešķirt papildu 145 710 no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nodrošināt Pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanu sabiedriskajos medijos.

TM uzsvērusi, ka pāvesta vizīte ir starptautiskas nozīmes valsts pasākums, taču tās atspoguļošanai nav paredzēti līdzekļi 2018.gada sabiedriskā pasūtījuma gadā, jo vizīte tika saskaņota pēc sabiedriskā pasūtījuma gada plāna apstiprināšanas.

LA.lv