×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

LTV: Stradiņa slimnīca būtiski pārtērējusi valsts naudu plānveida pakalpojumiem

LETALETA

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīca par gandrīz 1,5 miljoniem pārsniegusi valsts piešķirto finansējumu plānveida pakalpojumiem, šodien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

 

Pēc “Panorāmas” rīcībā esošās informācijas, slimnīca nolēmusi līdz gada beigām būtiski ierobežot izmeklējumu skaitu. Slimnīcas vadība to noliedz.

Nacionālā veselības centra direktors Māris Taube uzsver, ka slimnīcai jau gada sākumā vajadzēja ierobežot pakalpojumu apjomu. Viņaprāt, neliela pārstrāde varētu būt, bet, ja tā ir divreiz lielāka par plānoto, tas neesot normāli.

Kā vēsta “Panorāma”, neatliekamo palīdzību ierobežojumi neskars.

Slimnīca turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus atbilstoši plānotajai rindai, taču noteikti ierobežojumi, ja izmeklējums nepieciešams patlaban.

LTV arī ziņo, ka oktobra sākumā valdība veselības nozarei papildus piešķirtie vairāk nekā pieci miljoni latu, no kuriem ap 800 000 latu paredzēti Stradiņa slimnīcai, pilnībā nekompensēs pārtērētos līdzekļus. Līdz ar to “Panorāma” pieļauj, ka gada beigās slimnīcā varētu sarukt valsts apmaksāto pakalpojumu skaits un pacientiem pakalpojumi būs pieejami par maksu vai arī būs jāvēršas citā ārstniecības iestādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+