Apbrīno

LTV taps kaislību caurvīts “spiegu gabals” deviņās sērijās 16

Publicitātes foto

Valsts simtgadei veltīta televīzijas seriāla konkursā par labāko atzīts un tiks īstenots SIA “Red Dot Media” iesniegtais projekts “Sarkanais mežs”, informē Latvijas Televīzija (LTV).

“Sarkanais mežs” iecerēta kā patiesos notikumos balstīta drāma par nacionālās pretošanās kustību Latvijā pēc padomju okupācijas, seriāla darbībai stiepjoties vairāku gadu desmitu garumā. Seriāla centrā būs latvieši, kas, angļu un amerikāņu specdienestu atbalstīti, spītīgi pretojās padomju režīmam, taču saskārās ar nepārvaramu Valsts drošības komitejas pretspēku. Spiegu trillera cienīgi notikumi noritēs gan Kurzemes mežos un Rīgā, gan vienā no nacionālo partizānu atbalsta punktiem – Londonā.

Tiks veidotas deviņas sērijas, kam Latvijas simtgades programmā piešķirti 700 000 eiro. LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga atvēlēto finansējumu uzskata par pietiekamu. Iepriekšējiem LTV projektiem – seriāliem “Saplēstā krūze” un “Māja pie ezera” – tas bijis nedaudz mazāks. Jārēķinās, ka vēsturiska seriāla veidošanai nepieciešams vairāk līdzekļu autentiskas vides radīšanai, piebilst Sloga.

Pēc Slogas stāstītā, žūrija svārstījusies starp diviem ļoti labiem piedāvājumiem, un izšķirošais faktors, kas nosvēris svaru kausus par labu “Red Dot Media” projektam, ir profesionalitāte un iepriekšēja pieredze. SIA “Red Dot Media” iepriekš bijusi iesaistīta LTV seriāla “Māja pie ezera” ražošanā, režisors Armands Zvirbulis veidojis daudzus televīzijas seriālus, pilnmetrāžas un dokumentālās filmas, ievērību ar savu debijas filmu “Segvārds Vientulis” izpelnījies arī seriāla otrs režisors Normunds Pucis. Producentei Artai Ģigai ir ilggadēja pieredze citu liela mēroga televīzijas projektu realizēšanā, savukārt seriāla galvenais operators Uldis Jancis saņēmis “Lielo Kristapu” kā labākais operators, virkni apbalvojumu saņēmis arī scenārists Ivo Briedis.

Kā pastāstīja žūrijas pārstāvis režisors Viesturs Kairišs, konkursā vērtēta ne tikai iesniegtā seriāla projekta atbilstība Latvijas simtgades konceptam, bet arī tas, kurš no seriāliem būtu kvalitatīvāk īstenojams, lai ideja īstenotos maksimāli izcilā rezultātā. “Šādam seriālam jākļūst par kvalitātes latiņu arī citiem šāda veida projektiem televīzijā,” uzsver Kairišs. “”Sarkanais mežs” piesaka sevi kā spēcīgs “spiegu gabals” ar spilgtām attiecīgā laika posma iezīmēm – dažādo specdienestu darbu un ietekmi, uzticēšanos idejai par brīvu Latviju, tā laika Rīgu. Paralēli sižetu caurvij cilvēciskās īpašības – mīlas trijstūri, nodevība, iefiltrēšanās spējas un daudzas citas,” Kairiša teikto citē LETA.

“Sarkanā meža” filmēšana varētu sākties jau šovasar, taču pie skatītājiem seriāls nonāks vien nākamā gada nogalē. G. Sloga piebilst, ka LTV plāno piesaistīt profesionālu seriālu scenāristu no Dānijas, kā arī kopumā pieskatīt seriālu, jo “tas veltīts Latvijas simtgadei, un mēs jūtam lielu atbildību skatītāju priekšā”.

Otrajā vietā konkursā palika studijas “Centrums” piedāvātais projekts “Dzejniece”, kas vēsta par Mirdzas Ķempes dzīvi. Producents Bruno Aščuks ar konkursu kopumā ir apmierināts. Producents norādīja, ka cer iesniegto projektu īstenot, un arī no LTV saņemti signāli, ka scenārijs varētu tikt attīstīts.

LA.lv