×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

LTV: Teātri valsts budžetā neiemaksāto peļņu izmantojuši lietderīgi

Foto: LETAFoto: LETA

Pārlūkojot, kas padarīts četrās Kultūras ministrijas (KM) pārziņā esošajās kapitālsabiedrībās, kurām atļāva pašu nopelnīto naudu izlietot savām vajadzībām, nevis ieskaitīt to valsts budžetā kā dividenžu maksājumu, LTV Kultūras ziņas secina, ka līdzekļi izmantoti lietderīgi.

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) peļņu ieguldījuši ļoti nepieciešamajā pacēlājā, lai dekorāciju maiņa prasītu mazāk laika un arī skatuves strādnieku fiziskās izturības. LNOB vadītājs Zigmars Liepiņš norāda, ka ar pašu peļņas 113 840 eiro šim mērķim nepietiek, tā kā stalažas maksā pārsimts tūkstošu, bet kopā ar pacēlāju – 700 000 eiro, un trūkstošo naudu piešķīrusi KM.

Viena lielā operas uzveduma dekorācijas var satilpināt pat četros kravas auto. Lai arī LNOB pacēlājs vēl nav pilnībā uzbūvēts, jau šajā stadijā dekorāciju maiņa prasa mazāk laika un skatuves strādnieku fiziskās izturības. Šeit ieguldīti gan dividenžu maksājumos tomēr neieturētie 113 840 eiro, gan papildus līdzekļi.

Savukārt Jaunais Rīgas teātris beidzot iegādājies jaunu automašīnu, ar kuru pārvadāt dekorācijas un pasažierus gan uz izrādēm Talsu ielā Pārdaugavā, gan viesizrādēs. Lai nomainītu 20 gadus veco auto pret jaunu, nepilnajiem 25 000 eiro pašu peļņas teātrim nācās atrast vēl papildus līdzekļus.

Savukārt Leļļu teātra apmeklētāji jau nākamsezon varēs sēdēt jaunos saliekamos krēslos, un arī šim mērķim pie vairāk nekā 10 000 eiro pašu peļņas papildus aptuveni 60 tūkstošus eiro pērn piešķīrusi Kultūras ministrija.

KM vēsta, ka līdz 1. jūlijam plānots izstrādāt grozījumus Eiropas Komisijas notificētajā valsts atbalsta programmā “Kultūra”. Grozījumi paredzētu visas 14 KM kapitālsabiedrības atbrīvot no dividenžu iemaksas valsts budžetā, atļaujot tām savu peļņu pilnībā ieguldīt kultūras iestāžu darbības nodrošināšanā un attīstībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+