Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
22. februāris, 2015
Drukāt

LTV un LR sadala savas kultūras gada balvas “Kilograms kultūras” (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 21.februāra vakarā sadalījuši savas kultūras gada balvas “Kilograms kultūras”, kas pasniegtas septiņās kategorijās.

Mūzikas kategorijā par labāko nosaukts koncerts “Dzimuši Rīgā”, kas bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, kino jomā apbalvota spēlfilma “Modris”, kuras režisors ir Juris Kursietis, bet teātra nozarē balvu ieguvis režisors Dmitrijs Petrenko par Justīnes Kļavas darba “Visas viņas grāmatas” iestudējumu Dailes teātrī.

Vizuālajā mākslā par uzvarētāju atzīta Pirmā pasaules kara simtgadei veltītā izstāde “1914” izstāžu zālē “Arsenāls”, literatūrā un grāmatniecībā uzvarējusi Ingas Ābeles grāmata “Klūgu mūks”, par gada notikumu kultūrā atzīta 8.Pasaules koru olimpiāde Rīgā, bet par gada pārsteigumu – kamermūzikas festivāls “Sansusī”, kas no 8. līdz 10.augustam notika brīvdienu mājās “Susēja”.

Žūrijas specbalvu saņēma “Rīga 2014” tematiskās līnijas “Brīvības iela” kurators Gints Grūbe un projekts “Stūra māja”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. VAIVODES K-dze . Vai tiesam Jums nav nemaz paskritikas. Ar tadam zilona rokam(piedodiet)
    un kleita ar atvertu augsdalu. Tiesam loti biezi kauns skatities uz musu ta sakot kulturas
    darbiniekiem. Vismaz kaut kadu BOLERO jaku varejat uzmest uz saviem taukiem. BRRRRRR.

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+