×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

LTV un LR vēlas nākamgad palielināt darbinieku atalgojumu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio (LR) vēlas nākamgad palielināt darbinieku atalgojumu, biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja abu sabiedrisko raidorganizāciju vadītāji.

LTV ģenerāldirektors Edgars Kots(attēlā) pastāstīja, ka krīzes laikā, 2009.gadā LTV darba atalgojuma fonds tika samazināts par 15%. Viņš pauda viedokli, ka tagad, kad plašsaziņas līdzekļos izskan ziņas par atalgojuma paaugstināšanu valsts iestāžu darbiniekiem, būtu laiks atjaunot atalgojuma apmēru arī LTV darbiniekiem.

Pēc Kota teiktā, pašlaik LTV strādā aptuveni 450 darbinieki un ar aptuveni 200 darbiniekiem ir sadarbība autoratlīdzības līgumu ietvaros.

Lai nākamgad LTV darbinieku algas varētu palielināt par krīzes gados samazinātajiem 15%, LTV nepieciešami 895 000 latu. Šo summu LTV prasa piešķirt nākamā gada valsts budžeta ietvaros.

Savukārt, lai LTV varētu nodrošināt visas prasības, ko tai kā sabiedriskajam medijam izvirza normatīvie akti, vēlamais LTV budžets nākamajam gadam būtu 17 miljoni latu. Tas ietvertu gan darbinieku atalgojumu, gan 138 000 latu, kas būtu vajadzīgi filmu nozares atbalstam, gan citus līdzekļus, kas nepieciešami bērnu raidījumu izveidei, kultūras pasākumu ierakstiem, piemēram, operas un teātra izrāžu ierakstiem u.c.

Savukārt LR ģenerāldirektors Jānis Siksnis pastāstīja, ka LR darbinieku atalgojumus krīzes laikā – 2009. un 2010.gadā – samazināts par 30-60% un šā brīža situācijā, kad sabiedriskā medija darbinieku atalgojums vairs nav konkurētspējīgs ar komercmediju darbinieku atalgojumu, tas būtu jāpalielina.

LR pašlaik strādā aptuveni 230 darbinieki. Lai nākamajā gadā LR darbinieku atalgojumu celtu vidēji par 20%, būtu nepieciešams 531 000 latu.

Savukārt 860 000 latu LR nākamgad būtu nepieciešami koncertierakstu fiksēšanai, autortiesību maksājumu apmaksai, LR 5 – “Radio Naba”, kas pašlaik tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Universitāti, darbības finansēšanai, infrastruktūrai, IT jautājumu risināšanai, Briseles un reģionālo korespondentu darba apmaksai u.c.

Lai LR varētu nodrošināt visas prasības, ko tam kā sabiedriskajam medijam izvirza normatīvie akti, vēlamais LR budžets nākamajam gadam būtu 10 miljoni latu. Siknis gan norādīja, ka, apzinoties valsts budžeta iespējas, sabiedrisko mediju vēlamais finansējums gan nekad nav ticis un arī tagad netiek prasīts.

Savu nostāju par nepieciešamību palielināt darbinieku atalgojumu LTV un LR vadītāji pauda arī šodienas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kurā tika skatīts arī jautājums par abu sabiedrisko mediju budžetu.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants “Nozare.lv” apliecināja, ka piekrīt nepieciešamībai celt sabiedrisko mediju darbinieku atalgojumu, un šis jautājums arī tiek virzīts izskatīšanai komisijā. Vienlaikus gan Dimants norādīja, ka daudz efektīvāka būtu nevis lineāra atalgojuma palielināšana visiem darbiniekiem, bet gan atalgojuma palielināšana, ņemot vērā konkrēto speciālistu darba rezultātus un kvalitāti.

Kā ziņots, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē NEPLP lūdza nākamā gada budžetā paredzēt līdzekļus šādām prioritātēm – monitoringa centra kapacitātes stiprināšanai, korespondentu birojam Briselē un novadu ziņu veidošanai.

Komija, vērtējot raidorganizāciju budžetus nākamajam gadam, tajā skaitā arī atalgojuma jautājumus un NEPLP izvirzītās prioritātes, šodien konkrētu lēmumu nepieņēma, bet tās locekļi tika aicināti iepazīties ar iesniegtajiem priekšlikumiem, izvērtēt prioritātes, ko virzīt tālākai izskatīšanai kādā no nākamajām komisijas sēdēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+