Kultūra
Teātris un kino

LTV vasarā rādīs latviešu kino klasiku0

Publicitātes foto

Latvijas Televīzija arī šogad piedāvās zināmu un iemīļotu latviešu filmu izlasi visām gaumēm. Jūnijā tās būs vērojamas piektdienu pievakarēs – plkst. 19.05, savukārt jūlijā – svētdienu pēcpusdienās, informē LTV.

Ekrānā varēs vērot senu un ne tik senu latviešu kino klasiku visām gaumēm – no “Motociklu vasaras līdz “Mērnieku laikiem, no “Vārnu ielas republikas līdz “Vajadzīga soliste. Jūnija piektdienās plkst. 19.05 LTV1 būs vērojama sirsnīgā “Saulessvece, dauzonīgie mūziķu piedzīvojumi filmā “Vajadzīga soliste, kā arī jauniešu drāma “Motociklu vasara. Savukārt 15. jūnijā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, piedāvāsim skatītājiem Dzintras Gekas smeldzīgo stāstu “Kur palika tēvi?.

Savukārt jūlija svētdienās, pēc īpašiem skatītāju lūgumiem, LTV1 būs vērojama senāka kino klasika. LTV Filmu nodaļas pārstāve Zane Valeniece uzskata, ka tieši šobrīd ir vērtīgi paskatīties uz mūsu kino mantojumu: “Sekojot līdzi jaunajām simtgades filmām, ir būtiski paraudzīties arī uz kino klasiku. Tā demonstrē vērtības, kas ir tikpat svarīgas kā toreiz, tā tagad. Zane norāda, ka skatītāju interese par latviešu kino ir tiešām liela: “Jā, latviešu kino klasika ir pieprasīta. Uzklausot skatītāju ierosinājumus, jūlija svētdienu pēcpusdienās LTV1 piedāvāsim tādas izcilas latviešu filmas kā “Nauris, “Šķēps un roze, “Akmens un šķembas, Salna pavasarī, “Ezera sonāte, “Mērnieku laiki, “Klāvs – Mārtiņa dēls un citas lieliskas pašmāju filmas.

Īpašs latviešu filmu plānojums Latvijas Televīzijā paredzēts, arī sagaidot Līgo svētkus.

Jau šo piektdien skatieties Lūcijas Ločmeles režisēto Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Saulessvece – 1. jūnijā, plkst. 19.05, LTV1!

LA.lv