Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. oktobris, 2014
Drukāt

Zolitūdes lielveikala “Maxima” sagrūšanas iemesls – neatbilstošas konstrukcijas, vēsta LTV (1)

LETALETA

Zolitūdes mikrorajonā iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Zolitūdes lielveikala “Maxima” sagrūšanas iemesls bijušas neatbilstošas konstrukcijas, trešdien ziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju lielveikals sagruvis neatbilstošu divdaļīgu konstrukciju dēļ, kuru izturību ietekmējusi arī zemes bēršana uz ēkas jumta, lai tur ierīkotu atpūtas zonu.

Konstrukcijas būvdarbu laikā mainītas – no plānotajām vienlaidu uz divdaļīgām, savienojot tās ar skrūvēm. Tas arī esot bijis traģēdijas iemesls.

Policija turpina izmeklēšanu divos sāktajos kriminālprocesos – par iespējamiem būvniecības un darba drošības noteikumu pārkāpumiem.

Jau vēstīts, ka Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, un daudzi cilvēki tika ievainoti. Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās “Maxima”, attīstījis uzņēmums “Homburg”, būvējusi būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. N. Ušakovam jāuzņemas atbildība un jādemisionē.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+