Mobilā versija
+4.9°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

Zolitūdes lielveikala “Maxima” sagrūšanas iemesls – neatbilstošas konstrukcijas, vēsta LTV (1)

LETALETA

Zolitūdes mikrorajonā iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Zolitūdes lielveikala “Maxima” sagrūšanas iemesls bijušas neatbilstošas konstrukcijas, trešdien ziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju lielveikals sagruvis neatbilstošu divdaļīgu konstrukciju dēļ, kuru izturību ietekmējusi arī zemes bēršana uz ēkas jumta, lai tur ierīkotu atpūtas zonu.

Konstrukcijas būvdarbu laikā mainītas – no plānotajām vienlaidu uz divdaļīgām, savienojot tās ar skrūvēm. Tas arī esot bijis traģēdijas iemesls.

Policija turpina izmeklēšanu divos sāktajos kriminālprocesos – par iespējamiem būvniecības un darba drošības noteikumu pārkāpumiem.

Jau vēstīts, ka Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, un daudzi cilvēki tika ievainoti. Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās “Maxima”, attīstījis uzņēmums “Homburg”, būvējusi būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. N. Ušakovam jāuzņemas atbildība un jādemisionē.

Čomisms, šarms un dinamīts. Testējam mēra kandidātus (63)"Latvijas Avīze" sāk vērtēt partiju pieteiktos līderus Rīgas domes vēlēšanām. Kādu atzīmi viņi pelnījuši par pirmo uznācienu?
Draugiem Facebook Twitter Google+