×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

LTVC: piensaimniekiem pēdējos gados bija iespēja un laiks uzaudzēt “taukus” (5)

gulbe_inguna1

Latvijas piensaimniekiem pēdējos gados veicās labi un uzņēmumiem bija iespēja un laiks uzaudzēt “taukus”, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe, runājot par Krievijas noteiktā embargo ietekmi uz tirgu.

“Iepriekšējos četrus gadus piena nozarei veicās labi, un viņiem bija iespēja un laiks uzaudzēt “taukus”,” sacīja Gulbe, vienlaikus piebilstot – vai tas ir darīts, ir katra uzņēmēja paša darīšana.

“Uzņēmējam ir jāsaprot, ka ir gan labi, gan grūti posmi. Tas biznesā ir normāli. Savukārt dārzeņu audzēšanā nebija šī labā perioda, viņi knapi spēja atkopties no e.coli baktērijas krīzes, kad cena nokritās par trešdaļu, un 30% samazinājums ir briesmīgs trieciens. Tagad cenas ir knapi atgriezušās iepriekšējā līmenī, bet jau nākamā krīze priekšā. Dārzeņu audzētājiem nav bijis laika uzaudzēt kažociņu. Savukārt piena nozarei, pēc visa spriežot, vajadzēja būt ar kažociņu, tāpēc varētu nedaudz pagaidīt,” teica Gulbe.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Taukus uzaudzēt varēja vienīgi šitā meitenīte, kas diez vai zin, kā un no kā to pienu slauc. Izlasot šitās runas, runāt negribas. Tā lūk ir, ka mums šīs nozares koriģē cilvēki ar labu atalgojumu, kas nezina kā un no kā, ar kādu darbu, tas viss rodas!

  2. Pareizi, pietiek vienreiz tikai piensaimniekus atbalstīt, viņu laiks beidzies. Tagad vajadzētu arī kādu citu lauksaimniecība nozari. Latvijas lauki nesastāv tikai no govīm un piena bet arī no citiem lauksaimniecības veidiem.

  3. Gulbes kundze varbūt arī ir uzaudzējusi “taukus”, lai pastrādā par minimālo algu.

  4. lielās saimniecības var lepni dzīvot joprojām jo viņiem par pienu maksā krietni vairāk jo mazām saimniecībām pat iepriekš pirms samazinājuma tā nemaksāja.Kamēr lielie ražo nekvalitatīvu pienu tas ir ar šūnām mazie ražo labu pienu jo viņi spēj kārtīgi apkopt lopus bet lielie tik darbojas ar ķīmiju paši brauc ekskursijās un dažādi izklaidējas tikmēr strādnieki kaut kā govis slauc. Dodat tik lieliem naudu lai var vēl lepnāk izklaidēties vai kādus kredīt procentus dzēšat.Lai tie mazie ražotāji strādā visu laiku zem pašizmaksas un dien dienā slauc savas govis nerunājot nemaz par brīvdienām.

Draugiem Facebook Twitter Google+