Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
10. marts, 2014
Drukāt

LTVC: zemniekiem pavasarī būs jāpārsēj vairāk nekā 50% ziemāju (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas lauksaimniekiem pavasarī būs jāpārsēj vairāk nekā 50% ziemāju sējumu, informē Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

Kā liecina LTVC apkopotā informācija, ja rudens un ziemas sākums ziemājiem bija labvēlīgs, tad ilgais un spēcīgais kailsals janvāra otrajā pusē un februāra sākumā ir nodarījis neredzēti lielus postījumus. “Pat zemnieki ar pieredzi šobrīd ne vienmēr spēj novērtēt savu ziemāju patieso stāvokli, jo ar tādiem sala bojājumu postījumiem sastopas pirmo reizi,” norāda LTVC vadītāja.

Visnopietnākie postījumi tiek prognozēti ziemas rapsim. Lielo aukstumu pārdzīvojušie augi patreizējā brīdī cieš no pārlieku lielā mitruma, jo augsnes apakšējie slāņi vēl joprojām ir sasaluši un neļauj liekajam mitrumam aizplūst no tīrumiem.

Ziemas kviešiem visvairāk cietušas ir siltākam klimatam selekcionētās šķirnes un tīrumi, kuros rudens kopšanas darbi nenodrošināja sabalansētu augu barošanos un pilnvērtīgu barības vielu uzkrāšanu.

Savukārt rudzi pārziemojuši salīdzinoši veiksmīgāk, jo Latvijā pamatā audzē aukstumizturīgās šķirnes. Siltākam klimatam piemērotākās rudzu šķirnes arī ir nopietni cietušas. Latvijas siltākajos reģionos un vieglākajās augsnēs rudzu veģetācija (balto saknīšu veidošanās) jau ir sākusies.

“Ja iepriekšējos gados ziemāju pārziemošana atšķīrās pa reģioniem, tad šoreiz ļoti nopietni postījumi ir praktiski visā Latvijā. Runājot ar praktiķiem un agronomiskās nozares speciālistiem, jāpiekrīt, ka šogad augu augšana ir atsākusies netipiski agri un tagad ļoti būtiski ir ziemā novārdzinātos augus steidzami nodrošināt ar tiem nepieciešamajām barības vielām. Vēl traģiskāku šo situāciju var radīt ziemas atgriešanās. Šis gads ir sācies ļoti smagi,” vērtē Gulbe.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur tad šī tik gudra ? Vai tad apsekokusi visas Latvijas saimniecības ?

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+