Latvijā
Izglītība

LU absolventus aicina uz randiņu Botāniskajā dārzā, gaidīti visi 250 tūkstoši1

Foto – LETA

Pirms gada Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā notika pirmā LU Absolventu diena. Šo piektdien, 18. maijā, visu fakultāšu beidzēji kopā ar ģimenēm varēs tikties otrajā Absolventu dienā. Norisināsies gan dārza iepazīšanas ekskursijas gida pavadībā, gan koncerti, spēles un citas aktivitātes. Par pārsteigumiem rūpēsies visu 13 LU fakultāšu studenti. Universitātes absolventu skaits sasniedz jau 250 tūkstošus.

Tie, kuri sāka studēt LU pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, atceras, ka pirmā obligātā talka jaunuzņemtajiem censoņiem bija Botāniskajā dārzā, kur augustā ienācās gardas aprikozes. 2022. gadā tiks svinēta Botāniskā dārza simtgade, un, tai gatavojoties, notiek dārza atjaunošana. Dārzā dabiski izveidojusies ainaviski vērtīga teritorija – aizaugusi, kādreiz iekopta kokskola, un arī to varēs apskatīt, ejot pa jaunveidojamo Absolventu taku. 18. maijā atklās takas pirmo kārtu.

“Absolventu taka būs īpaša ne tikai ar to, ka tās pirmais elements būs Ēnu dārzs, kas būs Baltijas valstīs unikāls brīvdabas atpūtas objekts, bet arī ar to, ka tiks izbūvēta par LU absolventu un draugu saziedotajiem līdzekļiem,” stāsta LU fonda pārstāve Brigita Zutere. 150 metrus garā Absolventu taka vīsies cauri dārzam, apvienojot dažādus labiekārtojuma elementus un vides objektus. Visā garumā taka mainīs raksturu no ēnainas līdz spilgtas saules apspīdētai. Tā būs vieta, kur satikties un vienuviet baudīt dabas krāšņumu, mākslu un kultūru.

Piektdienas vakarā pirmais koncertēs koris “Jubilate” (tulkojumā no latīņu valodas šis vārds nozīmē “gavilējiet!”). Programmas turpinājumā – LU Studentu teātra izrāde un dueta “Čipsis un Dullais” uzstāšanās, pēc tam dziedās Igo un Ieva Kerēvica. Sarunu teltī vakara temats ir “Mans rododendru dārzs”. Tā būs vieta iedvesmas stāstiem ar iespēju veidot brīvas diskusijas radošā gaisotnē. Arī bērniem būs pieejamas dažādas aktivitātes, kā, piemēram, orientēšanās spēle, krāsošana un citas.

Kārtīgā studentu dzīve iederas lustīgas ballītes ar dancošanu, un jautros studiju gadus varēs atcerēties improvizētā diskotēkā.

“Absolventu dienas ideju caurstrāvo ne tikai tīklošanās un atkal satikšanās prieks ar studiju laiku draugiem un pasniedzējiem, bet arī absolventu un draugu vēlme atbalstīt savu Alma Mater, ” stāsta Brigita Zutere. “Pasākumā ieeja būs par ziedojumiem, kas tiks novirzīti LU Absolventu kluba, LU Botāniskā dārza un LU fonda kopprojektam “Atbalsts LU Absolventu takai”.

LA.lv