×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

LU Akadēmiskā centra būvniecības iepirkumu “Skonto būve” apstrīd tiesā

LETALETA

SIA “Skonto būve” Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā pārsūdzējusi Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā 1.kārtas tehniskā projekta izstrādes, būvniecības un autoruzraudzības iepirkuma konkursa rezultātus.

 

Kā informēja uzņēmuma pārstāve Kristīne Zeltiņa, lieta tika ierosināta 26.augustā. Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, pagaidām lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts, bet ir sniegts laiks paskaidrojumu sniegšanai.

Jau ziņots, ka “Skonto būve”, kā arī SIA “Abora” Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pārsūdzējuši minētā iepirkuma konkursa rezultātus, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. Kā iepriekš norādīja Zeltiņa, “Skonto būve” sūdzības par konkursu iesniegusi arī citās instancēs, tajā skaitā tiesā, 19.augustā Izglītības un zinātnes ministrijā, Finanšu ministrijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.

“Sūdzības iesniegšanai Eiropas Komisijā un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē uzņēmuma juristi vēl gatavo,” piebilda Zeltiņa.

Jau ziņots, ka pēc pārvērtēšanas līguma slēgšanas tiesības par LU Akadēmiskā centra Torņakalnā 1.kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ar iepirkumu komisijas 12.augusta lēmumu piešķirtas pilnsabiedrībai “LNK Industries Group” ar piedāvāto līgumcenu 14 889 999 lati.

Viens no konkursa dalībniekiem – būvfirma “Skonto būve” – uzskata, ka, iespējams, LU jaunā Akadēmiskā centra iepirkuma organizēšana saistīta ar apzinātu rīcību gūt personīgu labumu un projekta realizēšanu nāksies atmaksāt no valsts budžeta, nesaņemot paredzēto Eiropas Savienības (ES) finansējumu, tāpēc “Skonto būve” pieņēmusi lēmumu vērsties uzraugošajās institūcijās, iepriekš informēja “Skonto būves” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

“Skonto būve” uzskata, ka, iespējams, konkursa nolikums speciāli sagatavots tā, lai, neskatoties uz vairākkārtēju pārvērtēšanu, lētākais piedāvājums netiktu pieņemts jebkurā gadījumā.

“Skonto būve” lūgs pārbaudīt, vai organizētais iepirkums nav apzināta rīcība ar mērķi iegūt personisku labumu, kā arī lūgs izvērtēt riskus, kad projekta realizācijas izdevumi nākotnē tiek vērtēti kā neattiecināmie izdevumi, kurus pēc tam nāktos atmaksāt no valsts budžeta, nesaņemot finansējumu no ERAF.

Lai arī IUB aizliedza slēgt līgumu ar dārgākā piedāvājuma iesniedzēju SIA “Abora”, tomēr arī IUB lēmums neparedz objektīvu pretendentu pārvērtēšanu. Tāpēc, lai pārvērtēšana notiktu objektīvi un, vērtējot “Skonto būves” piedāvājumu, tiktu ņemta vērā piedāvātā atlaide, “Skonto būve” nolēmusi pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā arī IUB lēmumu.

LU Akadēmiskā centra 1.kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes “Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem” projekta “Latvijas Universitātes infrastruktūras modernizācija prioritāro virzienu studiju programmu attīstībai” un ERAF apakšaktivitātes “Zinātnes infrastruktūras attīstība” Valsts nozīmes pētniecības centru projektu ietvaros.

Iepirkumā maksimāli pieejamā summa ir 15 783 464 lati bez pievienotās vērtības nodokļa, tajā skaitā ERAF finansējums 13 463 701 lats, valsts budžeta finansējums – 1 055 581 lats, LU finansējums – 1 264 182 lati.

Torņakalna rajonā LU plāno izveidot modernu Akadēmisko centru ar vairākām ēkām, kas radītu ērtu, funkcionālu, ekonomisku un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi, kura kļūtu par mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves vietu ķīmijas, bioloģijas, medicīnas, ģeogrāfijas un zemes zinātņu studijām un zinātniskajam darbam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+