×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

LU Akadēmiskajā bibliotēkā svinēs ķīniešu Pavasara svētkus (1)

Foto: 123RFFoto: 123RF

Šodien pulksten četros pēcpusdienā Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā notiks LU Konfūcija institūta rīkoto Pavasara svētku svinības, liecina informācija LU mājas lapā.

Pavasara svētku svinībās piedalīsies Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Jan Guocjans, LU rektors prof. Mārcis Auziņš, LU mācību prorektors prof. Andris Kangro, Ārlietu, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji, LU Konfūcija institūta Ķīnas Puses direktors prof. Huan Minsji, institūta Latvijas Puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs un citi. Pasākumu kuplinās arī ķīniešu valodas un kultūras interesenti un studenti no LU, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Kultūru vidusskolas, Daugavpils Universitātes, Rēzeknes augstskolas un citām mācību iestādēm.

Pasākumā notiks dažādi ķīniešu tradicionālās mūzikas un deju priekšnesumi, mīklu minēšana, skanēs ķīniešu tautas dziesmas, kā arī tiks apbalvoti labākie studenti.

Pavasara svētki ir Ķīnas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki. Tos ierasts aizvadīt ģimenes lokā un uz šiem svētkiem mājās pārrodas ģimenes locekļi no tuvām un tālām vietām, tajā skaitā arī no ārzemēm. Ķīniešu tradīcijā cienījamākie ir gados vecākie un ģimeņu pulcēšanās notiek pie vecākajiem dzimtas pārstāvjiem. Pavasara svētku sākumu nosaka pēc zemnieku jeb lunārā kalendāra un parasti tas ir laika posmā no janvāra otrās puses līdz februāra beigām. Pavasara svētku svinības ilgst divas nedēļas un noslēdzas ar Lukturīšu svētkiem. Šogad Pavasara svētki notiks un arī Jaunais Zirga gads sāksies 31. janvārī. Savukārt Lukturīšu svētki notiks 14. februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak tā? Nē Ķīnas Republika…
    Ja taivāņu cilvēki, es viņus zinu! Viņi ir ļoti simpātiski 🙂

    我想去臺灣。

Draugiem Facebook Twitter Google+