×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

LU asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs saņēmis prestižu apbalvojumu zinātnē

LETALETA

Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs Ķīnā notiekošajā Pasaules Ekonomikas forumā saņēmis prestižu apbalvojumu zinātnē, informēja LU Preses centrā.

 

Foruma laikā tika apbalvoti četrdesmit jaunie zinātnieki no 19 valstīm.

Ik gadu Pasaules Ekonomikas forums balvai izvirza pasaulē spēcīgākos jaunos zinātniekus, kuru zinātniskais ieguldījums un tehnoloģiskās inovācijas ir būtisks pagrieziens pasaules attīstībā.

“Gūtā atzinība ir apliecinājums Latvijas zinātnes konkurētspējai un inovāciju potenciālam globālajā mērogā. Vērtīgākais ieguvums ir dalība jauno zinātnes līderu kopienā Pasaules Ekonomiskā forumā. Iegūtie kontakti, pieredze un “skats no iekšpuses” uz inovāciju ceļu no zinātnes līdz lielajam biznesam ļaus labāk saskatīt un realizēt iespējas Latvijas attīstībai,” sacīja Kaščejevs

Kaščejevs tika nominēts par sasniegumiem, pētot kvantu nanoelektroniku. Pēdējos gadus fiziķis Latvijas Universitātē strādājis pie kvantu sūkņu teorijas. Teorija ir pierādīta eksperimentāli un kļuvusi par pamatu jaunai kvantu ierīču klasei, kas tiek pielietotas Eiropas lielvalstu galvenajās metroloģijas laboratorijās. Gaidāms, ka ar laiku kvantu sūkņi skaitīs atsevišķus elektronus tik precīzi, ka kļūs par labāko strāvas etalonu, kas ļaus zinātnei pāriet uz jaunu strāvas mērvienības ampēra definīciju. Kaščejeva pētījumam ir neatsverama nozīme nākotnes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā, klāsta LU.

“Kaščejevs ir viens no Latvijas talantīgākajiem jaunajiem fiziķiem. Viņam ir teicami sasniegumi kvantu fizikā. Bez tam viņš savās zināšanās dāsni dalās ar studentiem kā pasniedzējs Latvijas Universitātē un ir ļoti atraktīvs zinātnes popularizētājs, stāstot par jaunākajiem sasniegumiem zinātnē dažādos pasākumos un masu medijos,” uzsvēra LU rektors Mārcis Auziņš, kas izvirzīja pētnieku augstajam apbalvojumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+