×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

LU atvērs īstu viesnīcu tūristiem – mācību vietu studentiem (4)

Kanāla tiltiņš un Latvijas Universitāte. Foto - LETAKanāla tiltiņš un Latvijas Universitāte. Foto - LETA

Latvijas Universitāte (LU) plāno atvērt jaunu studiju virzienu “Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija”, liecina informācija Augstākās izglītības padomes (AIP) mājaslapā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja LU pārstāve Evija Ansonska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē plānots realizēt starpdisciplināras studiju programmas – otrā līmeņa profesionālo augstākās izglītības bakalaura studiju programmu “Tūrisma, viesmīlības un labjūtes pakalpojumu vadība”, kurā tiek iegūts profesionālais bakalaura grāds tūrisma un viesmīlības pakalpojumu vadībā, un maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma vadība”, kurā varēs iegūt sociālo zinātņu maģistra grādu tūrisma vadībā.

Programmas iecerēts realizēt gan latviešu, gan angļu valodā, lai Latvijas un ārvalstu studentiem piedāvātu kvalitatīvu augstāko izglītību tūrisma un viesmīlības pakalpojumu vadībā.

Pirmos studentus plānots uzņemt 2017./2018.gada ziemas uzņemšanā.

Kā skaidroja Ansonska, iecerēts, ka virziena un programmu sekmīgai realizācijai tiks izveidota LU mācību viesnīca, kura vienlaikus būs mācību bāze – prakses vieta studentiem un darbosies kā pilnvērtīga viesnīca Rīgas viesiem.

Studiju virziena un secīgi studiju programmu izstrādē sadarbojušies LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Medicīnas fakultāte, Fizikas un matemātikas fakultāte, kā arī LU pārraudzībā esošās aģentūras – LU P.Stradiņa medicīnas koledža un LU Rīgas medicīnas koledža, kā arī citas LU struktūrvienības. Lai nodrošinātu studiju virziena un programmu atbilstību aktuālajām un nākotnes darba tirgus prasībām, izstrādes procesā iesaistītas profesionālās nozares organizācijas, kas apvieno lielākos tūrisma, viesmīlības un labjūtes pakalpojumu jomā strādājošos komersantus. Savukārt, lai nodrošinātu Latvijas tūrisma nozares ilgtspējīgu attīstību, notiek sadarbība ar valsts un pašvaldību iestādēm un organizācijām, tajā skaitā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu, kas realizē valsts politiku tūrisma jomā.

Ansonska norādīja, ka LU ir labākā vieta šādu programmu realizācijai, jo LU un koledžu infrastruktūra un materiāli tehniskā bāze ir viena no labākajām Baltijā, bet LU docētāji un pētnieki ir starptautiski atzīti eksperti tūrisma, viesmīlības un labjūtes jomā, tāpēc LU un LU medicīnas koledžās ir koncentrēta Latvijā unikāla ekspertīze šāda virziena atvēršanai un sekmīgai attīstībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kurai viduvējībiņai gan galvā ienāca šī murgainā ideja???

  2. Tad jau kādiem pasniezējiem slodze nesanāk , vai no citām augstskolām studentu trūkuma dēļ jāaiziet.
    Vai tad to visu organizēs par budžeta līdzekļiem ?

  3. Labāk jau pakalpojumu jomas stāvvedības profesors. Kolosāli!!!

  4. Ko ta Universitāte turpmāk bārmeņus un stāvu dežurantes apmācīs? Vai ta nepietiek ar Valmieras profeni ar tādu pašu novirzienu? Krauklīšu Pēteris bez nekādas izglītības mācēja gan aliņu padot gan atdzesētu šņapstu tirgoņiem pasniegt. Kristīne lielkundzes gultu arī mācēja bez kādas izglītības saklāt. Ko tad tur domā šveicarus gatavot ar augstāko izglītību. Redzams, ka naudiņu nav kur likt vai arī to pasniedzēju tik daudz ka draud bezdarbs? Kāpēc ta zinātņu akadēmiju apgāja mācību programmu sagatavošanā? Un ar ko tad beigs Kā bakalauri vai maģistri? Kā tas skan- apkopēju maģistrs!

Draugiem Facebook Twitter Google+