×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

LU Bibliotēka saņem dāvinājumu no Solžeņicina Krievu aizrobežu nama

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēka saņēmusi dāvinājumu no Aleksandra Solžeņicina Krievu aizrobežu nama – aptuveni 300 dažādu Krievijas izdevniecību izdoto grāmatu – un 18. martā atklās šo jaunieguvumu izstādi, pavēstīja LU Bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas pārstāve Sandra Ranka.

LU Bibliotēka ieguvusi bagātīgu grāmatu klāstu par Krievijas vēsturi, literatūru, etnogrāfiju, folkloru, valodniecību, kultūras vēsturi, mākslu, krievu pareizticīgās baznīcas vēsturi un teoloģiju. Krievu kultūrvēstures pētniekiem būs pieejami arī vairāki izdevumi, kas veltīti krievu diasporai ārzemēs un sniedz informāciju par krievu emigrantu dzīvi un kultūru dažādās pasaules valstīs.

Grāmatu izstādes atklāšanas laikā notiks arī lekcija par mūsdienu krievu literatūras attīstību, kuru lasīs literatūras kritiķis, prozaiķis Sergejs Kostirko, kas ir literatūras žurnāla “Новый мир” redkolēģijas loceklis un žurnāla elektroniskās versijas redaktors. Ar Krievu aizrobežu namu iepazīstinās tā Starptautiskās un starpreģionu sadarbības nodaļas pārstāvis, vadošais zinātniskais līdzstrādnieks Igors Teterevs.

Pasākuma dalībniekiem arī tiks piedāvāta dokumentālā filma “Vēstniecība Taganskas kalnā” (“Посольство на Таганском холме”), kurā atainota Krievu aizrobežu nama izveide un darbība.

Grāmatu dāvinājuma pasniegšanā piedalīsies Krievijas Federācijas vēstniecības kultūras atašejs Dmitrijs Bogdanovs, LU rektors Mārcis Auziņš, LU Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska, kā arī pārstāvji no Krievu aizrobežu nama un literatūras žurnāla “Новый мир”.

Solžeņicina Krievu aizrobežu nams (Дом Русского Зарубежья имени А. И. Солженицына) Maskavā ir krievu emigrācijas kultūras centrs, kurā apvienotas muzeja, arhīva, bibliotēkas un zinātniski pētnieciskā darba funkcijas. Kultūras centra darbība ir veltīta krievu emigrācijas vēstures un kultūras atspoguļošanai un sadarbības veicināšanai ar tautiešiem ārzemēs.

Aleksandrs Solžeņicins (1918–2008) ir krievu rakstnieks un publicists, Nobela prēmijas literatūrā laureāts. Viņš guvis plašu ievērību, savos darbos aprakstot padomju GULAG sistēmu. 1974. gadā Solžeņicins bija spiests pamest PSRS, bet 1994. gadā atgriezās Krievijā.

Solžeņicina Krievu aizrobežu nama grāmatu dāvinājuma izstāde Humanitāro zinātņu bibliotēkā būs apskatāma no 18. līdz 28. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+