Praktiski
Svētki

LU Botāniskais dārzs aicina visus uz Pavasara tirdziņu: būs amatnieki, stādu audzētāji un praktiskas nodarbības0

Foto-LETA

Sestdien, 14. aprīlī, no plkst. 11 līdz 16 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks tradicionālais Pavasara tirdziņš, kurā katram apmeklētājam būs iespēja iegādāties dažāda veida latviešu amatnieku darinājumus un stādu audzētāju lolojumus, piedalīties izglītojošās aktivitātēs, kā arī baudīt dabas atmošanos LU Botāniskajā dārzā.
Aprīlī Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina svinēt gaismas atnākšanu un dabas atmošanos ar Pavasara tirdziņu zaļākajā un dabai tuvākajā vietā Rīgā. Pavasara tirdziņš ir iespēja ne vien baudīt svaigu gaisu un dabas skaistumu, bet arī veselīgu latviešu ražotāju pārtikas produkciju, izsmalcinātus latviešu amatnieku darinājumus dzirkstošā pavasara atmosfērā. Šoreiz LU Botāniskā dārza Pavasara tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iegādāties arī kvalitatīvus stādus no Latvijas stādaudzētājiem, kā arī izvēlēties sev tīkamāko telpaugu no LU Botāniskā dārza telpaugu kolekcijas.

Pavasara tirdziņa programmu papildinās arī  dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes. Plkst. 12 notiks praktiskā nodarbība “Ārstniecības augu iepazīšana. Aprīlis”, kas sniegs iespēju iepazīt agrā pavasara augu valsti un noskaidrot, kā to izmantot labas veselības veicināšanai. Nodarbība ievadīs Latvijas ārstniecības augu vākšanas nodarbību ciklu, kas dārzā notiks līdz vasaras beigām un kuru vadīs farmaceite un ārstniecības augu pazinēja Anita Liberte.
Tiem, kas zaļumu baudīt vēlas ne vien brīvdabā, bet arī telpās, būs iespēja piedalīties telpaugu pavairošanas meistarklasē ar LU Botāniskā dārza telpaugu speciālisti Ingūnu Gudrupu. Meistarklase notiks no plkst. 13.30 līdz plkst. 15 LU Botāniskā dārza Palmu mājā. Visu nepieciešamo – spraudeņus, augsni, podiņus un vērtīgus padomus – nodrošina LU Botāniskais dārzs.

Pēcpusdienā visus dabas baudītājus ar muzikālu priekšnesumu Palmu mājas priekšā priecēs Ogres mūzikas skolas pūtēju orķestris, bet tirdziņa mazākajiem apmeklētājiem piemērotas būs izjādes ar ponijiem, kā arī iespēja kārtīgi izšūpoties šūpolēs pie “zelta zaķa”.

LA.lv