×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

LU Botāniskajā dārzā būs aplūkojami “dzīvie akmeņi”

Foto: Jeļena SamcovaFoto: Jeļena Samcova

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 4. līdz 12. oktobrim notiks izstāde “Supersukulenti – dzīvie akmeņi”, kur būs apskatāma Latvijas Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības entuziastu eksotiskie lolojumi.

Kā informē LU Botāniskā dārza direktora vietniece Signe Tomsone, supersukulenti jeb “dzīvie akmeņi” – pusdienziežu dzimtas (Aizoaceae vai Mesembryanthemaceae) augi visvairāk dabā sastopami Dienvidāfrikā un tikai daži aug arī Austrālijā, Jaunzēlandē, Vidusjūras reģionā, Madagaskarā un Arābijas pussalā.

Šie augi miljonu gadu laikā ir pielāgojušies D-Āfrikas Karru reģiona tuksnešainā, kalnainā apgabala raksturīgajiem apstākļiem: sausumam, tiešiem Saules stariem, karstumam, sāļai augsnei un tam, ka bieži vien vējš, dzenājot smiltis, ar tām apber arī augus.
 
Pašlaik dzimtā iekļautas 116 ģintis ar vairāk nekā 1800 sugu. Augu izskats ir dažāds – tie ir pielāgojušies uztvert un aizturēt to nelielo ūdens daudzumu, kas ir pieejams rasas vai reto lietusgāžu laikā. Vizuāli tie atgādina dažādu krāsu oļus, tiem var būt arī nelielas, biezs lapas.

Atsevišķus pusdienziežu dzimtas augus mūsu klimatā var audzēt kā viengadīgos augus. Tam piemērotākās ģintis ir Drosanthemum, Lampranthus un Mesembryanthemum. Audzēšanai istabā, siltumnīcā vai ziemas dārzā populārākas ģintis ir: Aloinopsis, Argyroderma, Conophytum, Dinteranthus, Faucaria, Fenestraria, Frithia, Gibbaeum, Glottiphyllum, Lithops, Pleiospilos, Titanopsis, Trichodiadema. Augiem patiks labs apgaismojums un kopējs, kurš aizmirst tos apliet.
 
Izstādi papildinās arī atsevišķi kaktusi. Tās apmeklētājiem būs iespēja izjautāt eksotisko augu audzētājus, kā arī nelielos daudzumos augus iegādāties. Izstāde notiek sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrību.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +7.0
Daugavpils +8
Saldus +6.6
Liepāja +5.3
Jelgava +7.6
Ventspils +5.9
Limbaži +7
Madona +6.7
Rēzekne +5.3
Draugiem Facebook Twitter Google+