×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

LU Botāniskajā dārzā būs apskatāmi modernie rotaļlāči

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 21. augusta līdz 21. septembrim būs skatāma Ināras Liepas ceļojošā Leļļu mākslas muzeja izstāde “Shoddy Bear”, LA.lv uzzināja Botāniskajā dārzā.

Ekspozīcijas pamatā ir krievu izcelsmes ASV dzīvojošās leļļu mākslinieces Pašas Setrovas un fotogrāfes Jūlijas Osinas-Fridmanas (Julia Osina-Fridman) kopīgs fotoprojekts, kuru papildina dažādu valstu mūsdienu autoru radīto Shoddy lāču kolekcija. Pirms aizbraukšanas uz ASV, Paša Setrova savu Shoddy lāču kolekciju atdāvināja Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzejam.

Izstādē “Shoddy Bear” skatāmi ne tikai paši lāči, bet arī Maskavā tapušās J. Osinas-Fridmanas fotogrāfijas, kur modeles lomā ir Paša Setrova kopā ar savas kolekcijas lāčiem. Jāatzīmē, ka Setrova ir profesionāla modele – viņas un J. Osinas-Fridmanas kopdarba rezultāts ir avangardisks, provokatīvs un vienlaikus ļoti izteiksmīgs.

Botāniskajā dārzā skatāmie Shoddy lāči ir dažādu valstu mūsdienu mākslinieku darbi. Tie pieder pie virziena, ko dēvē par ART Teddy – leļļu lāči kā autordarbi. Tie tiek radīti, izmantojot dažādus vizuālās mākslas veidus – skulptūru, tekstila tehniku, fotogrāfiju, glezniecību un citus, tajā skaitā – modes dizainu. Pirmā šo lāču izstāde ar nosaukumu “Teddy fun”, ko organizēja Krievijas specializētā leļļu mākslas žurnāla “Kukoļnij Master” (“Leļļu meistars”) galvenā redaktore Olga Lahina, notika Maskavā, pēc tam Pēterburgā, Tokijā, Tallinā un arī Rīgā. Tajā sadarbībā ar Ināras Liepas ceļojošo Leļļu Mākslas muzeju bija ietverta arī “Shoddy Bear” ekspozīcija.

Izstāde “Shoddy Bear” Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiek Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla “Teatrum Botanicum” ietvaros. Festivāls norisināsies no 10. līdz 13. septembrim un tā galvenā notikumu vieta ir Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs Rīgā. Festivāla organizētājs ir Ināras Liepas ceļojošais Leļļu Mākslas muzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+