×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

LU Botāniskajā dārzā būs augu aizsardzības diena

Foto - LU Botāniskais dārzsFoto - LU Botāniskais dārzs

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs 21. maijā Augu aizsardzības dienai veltītā pasākumā gaidīs visus zinātkāros, lai kopā iepazītu augus, dažādu dzīvo radību un to dzīvei nepieciešamo vidi: būs iespēja darboties pašiem, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē, cik tie ir noderīgi un daudz ko citu. Īpaši aicināti visu vecumu skolēni un skolotāji, informē botāniskajā dārzā.

Augu aizsardzības diena pasaulē veltīta tam, lai cilvēki vairāk uzzinātu par augiem un to nozīmi gan mūsu dzīvē, gan dabas procesos. 21. maijā LU Botāniskajā dārzā improvizētās laboratorijās, kas atradīsies brīvā dabā, kopā ar zinātniekiem un studentiem skolēni varēs iepazīt ne tikai augus, bet arī putnus, kukaiņus, fosilijas un citas aizraujošas lietas. Varēs doties pa tematiskajām izziņas takām dārzā.

Šogad katrs skolēns, ierodoties pasākumā, varēs saņemt nelielu darba lapu, ko vēlāk skolā varēs izmantot, lai vieglāk atmiņā atsauktu iepazīto un pārrunātu uzzināto.
Dabas pētīšana neapšaubāmi ir radoša nodarbe, un šogad pirmo reizi improvizētās laboratorijas papildinās arī divas mākslas darbnīcas, kurās būs iespēja izmēģināt seno laiku rakstību – ar augu tinti un putna spalvu radīt tekstu, kā arī iepazīties ar frotāžas metodi.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no LU Botāniskā dārza, LU Bioloģijas fakultātes, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, LU Ķīmijas fakultātes, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra, Dabas aizsardzības pārvaldes, Bulduru dārzkopības vidusskolas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+