Kultūra
Māksla

LU Botāniskajā dārzā ienākusi Aigara Bikšes “Meitene ar kurpi” 7

Foto – Karīna Miezāja

Īstenojot Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu “Māksla publiskā telpā”, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atklāts paliekošs Aigara Bikšes veidots mākslas objekts “Meitene ar kurpi”, LA.lv pavēstīja fonda sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vasiļjeva.

“meitene ar kurpi” ir pastāvīga, 6,2 metrus augsta skulptūra Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Tā veidota no alumīnija un koka un ir iespaidīgs stāsts par meiteni, kura pazaudējusi kurpi, tādēļ nocēlusi mājiņai jumtu, lai to sameklētu. Pati figūra ir augstāka par māju, tādējādi simbolizējot sievišķā sākuma pārākumu mājturībā. Pats mākslinieks reiz sacījis, ka “meitene meklē kurpi, bet tev liekas, ka viņa meklē tevi”. Tāpat viņš uzsvēris sievietes spēku, īpaši mātes un sievas spēku.

Programmas kuratore Helēna Demakova pauž: “Mākslinieks palicis uzticīgs savai metaforiskai, tēlainai, stāstošai izteiksmei. Šo tipiski postmoderno darbu raksturo daudzslāņainība, kas šoreiz iemiesojusies monumentālā krāšņumā.”

LU Botāniskajā dārzā jau atrodas Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas ietvaros tapusī Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura skulptūra “Klusā daba”.

Borisa un Ināras Teterevu fonda programma “Māksla publiskā telpā” aizsākās 2013. gadā. Aigara Bikšes mākslas objekts būs jau astotais paliekošais mākslas darbs programmas “Māksla publiskā telpa” ietvaros: rīdziniekus priecē tādi objekti kā “Klusā daba” LU Botāniskajā dārzā, “Soliņi” Bastejkalnā, “Spoks” Vecrīgā, “Lielā Vāze 3/4” un “Lielā vāze 1/4” pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, “Rīgas lauva” pie Latvijas Mākslas akadēmijas, “Mala” Viesturdārzā.

Galerijas nosaukums

LA.lv