×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

LU Botāniskajā dārzā skatāma Ivetas Vencenānes tekstila izstāde brīvdienu noskaņās

Publicitātes foto, Lauma StrazdiņaPublicitātes foto, Lauma Strazdiņa

Ivetas Vecenānes tekstils LU Botāniskajā dārzā.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā līdz 20. augustam skatāma tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstāde „Laiskums”. Tajā flora iedvesmojusi mākslas darbu radīšanu un tos papildina, raisot brīvdienu noskaņu.

Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstāde “Laiskums” Pārdaugavā, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā tapusi kā jauks atgādinājums par brīvdienām.

“Laiskums mūsdienās daudziem vairs nav ikdienas parādība. Es mācos laiskumu un domāju, ka Latvijā ir daudz strādīgu, čaklu cilvēku, kuriem arī jāmācās piedzīvot laiskumu, atvēlot laiku un vēlmi baudīt sava darba augļus. Šī izstāde ir veltījums un atgādinājums darbīgiem cilvēkiem – apstādināt mirkli un baudīt krāsas, formas, sajūtas, veltīt laiku sev,” izteikusies māksliniece.

Iveta Vecenāne ir starptautiski atzīta tekstilmāksliniece, izstādēs piedalās kopš 1990. gada, sarakstījusi bērnu grāmatas un veidojusi kostīmus bērnu izrādēm. Viņa ir pirmā māksliniece pasaulē, kura 2013. gada februārī noauda audumu ar dzintara pavedienu.

Izstādes tematiku, izceļot tekstildarbus un eksotiskos augus, papildina “CasaDiVanna” dizaina vannas, kas ir ideāls laiskuma aksesuārs. Vannas ir roku darbs, radītas no Latvijas dolomīta un Skandināvijas marmora, tās apvieno Itālijas dizaina tradīcijas ar Ziemeļeiropas izcilo interjera materiālu radīšanas skolu. Izstādes augu dizainu veidojusi floriste Līga Pole.

Botāniskā dārza Tropu Tauriņu mājā šajā laikā tāpat apskatāmi Dienvidaustrumu Āzijas un Dienvidamerikas tauriņi, kurus papildinās arvien jauni tauriņi, kas šķilsies no kūniņām. Savukārt uz banānu lapām un stumbriem vērojami apmēram sprīdi lieli brūni pūčtauriņu kāpuri, kas pašlaik atrodas pēdējā stadijā pirms iekūņošanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+