×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

LU konferencē diskutēs par fiziķu lomu mūsdienu pasaulē (1)

auzins_marcis2

Latvijas Universitātes (LU) 73. konferences laikā 19. un 20. februārī viesnīcā “Radisson Blu Hotel Latvija” notiks simpozijs “Vide, elektromagnētiskās un MHD tehnoloģijas” – tās programmā paredzēta arī paneļdiskusija “Fiziķis mūsdienu pasaulē”, kā arī fizikas eksperimentālo demonstrējumu konkurss.

LU Fizikas un matemātikas fakultātē informē, ka simpozijs ar atklāšanas plenārsēdi sāksies 19. februārī plkst.9:00, un tajā klātesošos uzrunās LU rektors profesors Mārcis Auziņš. Atklāšanas plenārsēdei sekos divas sekciju sēdes – Vides modelēšana un Lietišķā magnetohidrodinamika.

19. februārī plkst. 17.00 sāksies paneļdiskusija “Fiziķis mūsdienu pasaulē”, kuru vadīs Juris Šteinbergs.

“Valdība uzskata eksaktās zinātnes par prioritārām un nodrošina ievērojamu budžeta vietu skaitu studiju programmās. Tā cer, ka tādējādi nodrošinās inovācijas, ražošanas uzplaukumu un Latvijas ekonomikas izaugsmi. Tomēr skolēnu skaits, kuri izvēlas kārtot fizikas eksāmenu un nāk studēt fiziku, pēdējos gados neaug,” norāda LU.

Diskusijas dalībnieki centīsies rast atbildes uz vairākiem jautājumiem, tostarp, vai fiziķa profesija mūsdienu izpratnē nozīmē tikai uz akadēmisko izcilību vērstās darbības, kāda ir fiziķu loma modernu tehnoloģiju izstrādē un inovāciju radīšanā, vai fiziķa un inženiera kompetences strikti nodalāmas, kādas ir fiziķa izredzes darba tirgū Latvijā un pasaulē.

Diskusijā piedalīsies AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, LU zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks, SIA “MHD centrs” valdes loceklis Toms Beinerts, Leibnica Hannoveres Universitātes Elektrotehnologiju institūta (Vācija) vadītājs Bernards Nacke, LU Fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis, SIA “Procesu analīzes un izpētes centrs” valdes loceklis Uldis Bethers.

Savukārt 20. februārī plkst. 9:00 sāksies Fizikas eksperimentālo demonstrējumu konkurss. Tajā ar eksperimentiem piedalīsies studenti un jaunie zinātnieki, kuri veidojuši šos eksperimentus atraktīvus un interesantus arī nespeciālistiem. Labāko eksperimentu autori saņems balvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt zinātniekiem pamēģināt kādu biznesu ar ziediem ? Daži jūsu bijušie kolēģi nesūdzas darbojoties biznesa apritē . Lai zinātniekiem veicas ! Ar ziedu biznesu ? Kaut ar to , ja tādi ir apstākļi . Pirms 15 gadiem , vai mazliet citā laikā , biju iegājis LZA , jo gribēju satikt pazīstamu cilvēku . Zinātņu Akadēmijā ritēja kaut kāda progresīva darbība , kura liecināja , ka pārmaiņas ir skārušas arī šo Zinātnes Templi ! Apkopējas šiverēja ar grīdas lupatām , bet tik un tā varēja redzēt notiekošo progresīvo pārmaiņu pēdu Klātbūtni . Skanēja āmuru klaudzieni un urbināmo ierīču drebelīgā rūkšana . Top ( tuop , nevis top pop ) jaunais Zinātnes Pils Tērps , pie sevis nodomāju . No kāda , ar polietilēna plēvi aizklāta durvju nodalījuma periodiski iznāca un iegāja cilvēki . Bet nevarēja neievērot vienu , neliela auguma pavecāku vīriņu , kurš katru reizi iznākot no šīs polietilēna plēves aizsega , rokās , kā trauslus dārgumus nesa Grāmatiņas . Viņu apskāva kāda kundze sveicinot un izbrīnīta skaļi iesaucās – Jāni , ko tad tu ar savām Bibliotēkas grāmatām uz citu vietu pārvācies ?! Viņš saminstījās un pat likās , ka nosarka mazliet . Tad klusāka balsī zem deguma norūca , Tur tagad labierīcības būs bankai . Pasmaidīja un turpināja savu iesākto nodarbi . Laikam kāds Zinātnieks , pie sevis nodomāju .

Draugiem Facebook Twitter Google+