Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
9. marts, 2016
Drukāt

LU nesamazināšot budžeta vietas

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

Latvijas Universitāte (LU) atzīst, ka nākamajā studiju gadā valsts LU finansēs mazāk studiju vietu nekā līdz šim.

Lai nesamazinātos budžeta vietu skaits, augstskola daļu studiju vietu finansēs pati. Kā zināms, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieņēmusi lēmumu finansējumu vienai studiju vietai palielināt par 15 procentiem. Piemēram, LU finansējums par valsts budžeta studiju vietu vienkāršākajā pamatstudiju programmā 2016. gadā būs 1330 eiro, kamēr 2015. gadā tas bija tikai 1130 eiro. Taču, tā kā kopējais valsts finansējums studiju vietām nepieaugs, ar valsts piešķirto finansējumu LU varēs nodrošināt par 15 procentiem mazāk studiju vietu nekā pērn.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+