×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

LU piedāvās jaunu maģistra studiju programmu “Diplomātija”

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļa jaunajā akadēmiskajā gadā sāks realizēt jaunu maģistra studiju programmu “Diplomātija”, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Programmā studenti varēs apgūt padziļinātas zināšanas par starptautiskajām attiecībām un diplomātiju.

“Diplomātija mūsdienās ir pāraugusi tās tradicionālo izpratni, kur diplomāts ir Ārlietu ministrijas (ĀM) darbinieks, kurš pārstāv savas valsts intereses kādā citā valstī. Diplomātijas iemaņas mūsdienās ir noderīgas ne tikai ĀM, bet arī citu ministriju un valsts iestāžu darbiniekiem, kuri regulāri iesaistās starpvalstu pārrunās. Diplomātijas zināšanas ir noderīgas arī lielo pašvaldību un uzņēmumu darbiniekiem, jo maģistra studiju programmas “Diplomātija” absolventi būs uzlabojuši savu kompetenci par starptautisko attiecību un diplomātijas norisēm, kā arī par starptautisko sarunu vadīšanu un dažādiem mainīgajiem, kas ietekmē iznākumus starptautiskajās attiecībās,” stāstīja diplomātijas maģistra programmas direktors Toms Rostoks.

Ņemot vērā 2015.gadā gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē, šī programma ir ļoti piemērota gan tiem, kuri jau nodarbojas ar starptautisko attiecību pārvaldīšanu, gan tiem, kas ar to vēlas nodarboties nākotnē.

Jaunā studiju programma ir Latvijā vienīgā maģistra līmeņa studiju programma diplomātijā, un tā galvenokārt fokusējas uz padziļinātu starptautisko attiecību, ārpolitikas un diplomātijas jautājumu apguvi. Ļoti būtisku programmas daļu veido arī studiju kursi, kas veltīti starptautisko attiecību teorētisko un praktisko aktualitāšu aplūkošanai.

Vairāki kursi paredz skaidrot ārpolitikas veidošanu un realizēšanu, kā arī sarunu vadīšanas mākslu, analizēt Latvijai nozīmīgu reģionu politiskos procesus; atsevišķi kursi ir veltīti arī pētījumu veikšanas jautājumiem un Latvijas politiskajām aktualitātēm.

Diplomātijas maģistra studiju programmā docē augsta līmeņa mācībspēki un zinātnieki, programmas īstenošanā piedalīsies arī diplomātijas praktiķi, kas savā pamatdarbā ir saistīti ar starpvalstu attiecību pārvaldīšanu, un vieslektori. Iegūtās padziļinātās teorētiskās zināšanas un analītiskās iemaņas ļaus šīs programmas absolventiem būt konkurētspējīgiem darba tirgū gan Latvijā, gan ārvalstīs. Iegūtā izglītība pavērs studentiem iespējas darboties zinātniski pētnieciskajās un augstākās izglītības mācību iestādēs, kā arī kalpos kā labs pamats tālākām studijām doktorantūrā.

Pieteikšanās studijām LU Diplomātijas maģistra studiju programmai notiks no 2. līdz 13.jūlijam. Iestājeksāmens – 17.jūlijā plkst.14.

Plašāku informāciju par studiju programmu un iestājeksāmenu ir iespējams iegūt programmas direktora docenta Rostoka vadītajā konsultācijā 9.jūlijā plkst.17.30 LU Sociālo zinātņu fakultātē Lomonosova ielā 1A 216.auditorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+