×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

LU profesore Šavriņa saņems augstu Francijas apbalvojumu (2)

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrsFoto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Attēlā Baiba Šavriņa.

Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātes (LU EVF) Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras profesorei Baibai Šavriņai nākamnedēļ Francijas vēstniecībā tiks pasniegts kavaliera pakāpes Akadēmiskā palmas zara ordenis, informē LU Preses dienestā.

Augstais apbalvojums Šavriņai piešķirts par nozīmīgo devumu Francijas – Latvijas attiecībās, konkrēti par ieguldījumu Francijas – Latvijas universitāšu sadarbības attīstībā, īpaši ekonomikas zinātnes jomā.

Ordeni pasniegs Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti, un svinīgā ceremonija notiks 27. janvārī plkst. 16.30 Francijas vēstniecībā Latvijā.

Akadēmiskā palmas zara ordenis ieviests ar 1955. gada 4.oktobra dekrētu, aizstājot iepriekš pastāvējušo, 1808. gadā Napoleona I izveidoto apbalvojumu universitāšu pārstāvjiem. 1866. gadā šī apbalvojuma piešķiršanas noteikumi mainīti, nosakot, ka to var saņemt arī personas, kas nav universitāšu mācībspēki un kas ir sniegušas izcilu devumu izglītībā.

Akadēmiskā palmas zara ordenis var tikt piešķirts arī ārzemniekiem un ārzemēs dzīvojošiem Francijas pilsoņiem, kas aktīvi sekmē franču kultūras izplatību pasaulē. Ordenim ir kavaliera, virsnieka un komandiera pakāpes.

LU profesores pētnieciskā darbība ir cieši saistīta ar Franciju: 1995. gadā Parīzes Universitātē I (Université Paris I) ieguvusi doktora grādu ekonomikā, pēc tam vairakkārt tur atgriezusies, lai strādātu pie pētniecības projektiem.

Profesore arī vairakkārt docējusi dažādus lekciju kursus Francijas universitātēs, tajā skaitā arī regulārus lekciju kursus un turpina to darīt. Kursu tēmas galvenokārt veltītas pārejas ekonomikai, privatizācijas procesam Latvijā, Baltijas valstu ekonomikai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kā cilvēks ļoti paštaisna un kantaina, pat auksta un nepretimnākoša. LU studenti pārāk viņu nemīlēja 🙂

  2. Skaisti! Apsveicu! BRAVO!

Draugiem Facebook Twitter Google+