×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

LU rektora amatam virza Borzovu un Muižnieku (2)

Foto: LUFoto: LU

Attēlā Juris Borzovs (no kreisās) un Indriķis Muižnieks.

Latvijas Universitātes (LU) rektora amatam izvirzīti divi kandidāti – LU Datorikas fakultātes dekāns prof. Juris Borzovs un LU zinātņu prorektors prof. Indriķis Muižnieks, informē LU.

Borzovu amatam izvirzīja Datorikas fakultāte, bet Muižnieku – Bioloģijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ķīmiskās fizikas institūts, kā arī Kardioloģijas zinātniskais institūts.

LETA ziņo, ka Borozovs dzimis 1950.gadā un kopš 2009.gada ieņem LU Datorikas fakultātes dekāna amatu. Savukārt Muižnieks ir dzimis 1953.gadā. Viņš patlaban ir LU zinātņu prorektors un Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs.

LU rektora amata kandidātiem līdz 22. aprīlim ir jāiesniedz programma, kurā aprakstīts viņa redzējums par LU tālāku attīstību. Rektora vēlēšanas notiks 4. jūnijā plkst. 13 LU Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19.
 
LU rektors kopš 2007. gada ir prof. Mārcis Auziņš, kurš šajā amatā ir ievēlēts divus termiņus pēc kārtas. Saskaņā ar LU Satversmi, rektoru šajā amatā var ievēlēt ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Rektoru amatā uz četriem gadiem ievēl Satversmes sapulce. Rektoru pēc Izglītības un zinātnes ministra ieteikuma apstiprina Ministru kabinets (MK) un viņš amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas MK. 
 
Rektora amata pretendentus var izvirzīt LU fakultātes, LU institūti, LU aģentūras, Senāts, Studentu padome, ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvji vai arī pats pretendents, ja to rakstiski atbalsta ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nē – vectētiņš

  2. tas ir tā sprintera dēls

Draugiem Facebook Twitter Google+