×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

LU rektors: augstskolu programmu izvērtējumam jābūt publiskam

Foto-LETAFoto-LETA

Ekspertu veiktajam Latvijas augstskolu studiju programmu izvērtējumam ir jābūt publiskam, lai nākamajiem studentiem būtu objektīva informācija par augstskolu piedāvājumu, šādu viedokli 16.jūlijā telekompānijā LNT pauda Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš (attēlā).

Auziņš atzīmēja, ka LU pozīcija vienmēr bijusi, ka šim pētījumam ir jābūt publiski pieejamam, turklāt to vajadzēja publiskot vēl pirms uzņemšanas sākšanās. No savas puses LU nodrošinājusi to, ka zemāk novērtētajās studiju programmās jaunus studentus neuzņem.

LU rektors par spēlēšanos nodēvēja izglītības ministra Roberta Ķīļa aicinājumu Augstākās izglītības padomei (AIP) publiskot pētījuma rezultātus, jo tie ir zināmi arī pašam Ķīlim, sekojoši Auziņš neredz iemeslus, kāpēc ministrs pats tos nevarētu atklāt sabiedrībai.

Vērtējot, cik precīzu ainu par studiju kvalitāti pētījums ir devis, Auziņš tieši neatbildēja. Viņš kritizēja, ka daži vērtēšanas kritēriji bijuši neskaidri, tāpēc atsevišķi dati varētu būt savstarpēji nesalīdzināmi.

Auziņš atzīmēja, – ja vienīgais pētījuma rezultāts būs dažu programmu slēgšana, tad nevarēs teikt, ka pētījums būs būtisks solis virzienā uz augstākās izglītības sistēmas sakārtošanu, jo reformas ir nepieciešamas pamatīgākas.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis mierināja topošos studentus, ka slikti novērtētajās studiju programmās uzņemšana nenotiek.

Ribickis pašu studiju programmu vērtēšanas faktu vērtēja pozitīvi, jo tas ļāvis paskatīties uz savu piedāvājumu no malas. Savukārt negatīvi vērtējams tas, ka dažas augstskolas sevi novērtēt nemaz neļāva un šajos datos viņu nav.

Kā ziņots, starptautiskie eksperti ir izvērtējuši Latvijas augstskolu 854 studiju programmu kvalitāti un ilgtspēju un 55 no tām ieteikuši slēgt, rakstīja žurnāls “Ir”. Augstskolas ir norādījušas, ka šī informācija nav precīza, taču pētījuma pasūtītāji – AIP – pētījuma rezultātus nepublisko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+