×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

LU rektors: Finansējuma piešķiršana augstskolām jāizvērtē pēc to tipa un misijas

Foto - LETAFoto - LETA

Piešķirot valsts finansējumu augstskolām, būtu jāpievēršas precīzai augstskolu tipoloģijai un no tās izrietošajām augstskolu dažādajām misijām, diskusijā “Latvijas attīstība: kā dzīvosim turpmākos desmit gadus” atzina Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš.

“Patlaban visas augstskolas uz valsts finansējumu konkurē vienādi un tas ir nepiedodami valsts resursu sadalē,” norādīja Auziņš.

Viņš uzskata, ka būtu jānodala nozaru augstskolas, kurām jābūt konkrētai misijai, un jābūt konkrēti definētam, kas no tām tiek sagaidīts, un atkarībā no tā jāpiešķir arī finansējums. Tāpat jānodala arī reģionālās augstskolas, kurām ir cita misija.

“Pilnīgi noteikti ir jābūt arī vienai zinātnes universitātei,” diskusijā, kurā piedalījās uzņēmēji, zinātnieki un valsts pārvaldes pārstāvji, sacīja Auziņš.

Viņš arī uzsvēra, ka augstskolu Latvija ir par daudz, un pauda atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēm veikt stingrāku augstskolu kvalitātes kontroli.

Tāpat viņš aicināja uzņēmējus neaizmirst, ka pienesumu ekonomikā sniedz arī humanitārās disciplīnas, tādēļ būtiski nenoniecināt nepieciešamību atbalstīt arī tās.

Diskusijā tika uzsvērts, ka atbalsts izglītībai, zinātnei un inovācijām ir izšķirošs Latvijas ekonomikas attīstībai.

 

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/4OCamjnaHa4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+