×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

LU rektors: jārod risinājums saspīlētajām IZM un AIP attiecībām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš uzskata, ka ir jārod risinājums saspīlētajām Augstākās Izglītības padomes (AIP) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) attiecībām.

Auziņš intervijā LNT trešdien sacīja, ka sistēma nevar normāli funkcionēt, ja ir absolūta pretimstāvēšana viens otram.

“Situācija, kad ir absolūta pretī stāvēšana starp ministrijas un Augstākās Izglītības padomes vadību, rada situāciju, kad sistēma normāli funkcionēt nevar. Ka šeit ir jābūt kaut kādam risinājumam, man liekas viennozīmīgi, citādi mēs turpināsim apmainīties ar savstarpējiem apvainojumiem un lietas, kas būtu jārisina padomei un ministrijai kopīgi, nekas netiek darīts,” teica Auziņš, atbildot uz jautājumu, vai AIP vadītāja Jāņa Vētras darbība šobrīd būtu pastiprināti jāvērtē.

Saspīlējums starp abām iestādēm radies ministra Roberta Ķīļa pieteikto reformu dēļ, kā arī AIP veiktā studiju programmu izvērtējuma dēļ. IZM uzskata, ka tam ir būtiski trūkumi.

Jau vēstīts, ka pašlaik esošais regulējums neļauj Saeimai atsaukt kādu no AIP locekļiem, tāpēc Reformu partija (RP) tuvākajā laikā nāks ar grozījumiem Augstskolu likumā, lai Saeimai šādas iespējas tiktu piešķirtas. Pašlaik to var izdarīt tikai tad, ja iestāde, kura bija izvirzījusi kandidātu, arī ierosina to atsaukt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+