×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

LU rektors Muižnieks: Ja reitingu salīdzina ar finansējumu, esam pirmie pasaulē! (1)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Latvijas skolēnu vidējais līmenis ir pat augstāks nekā ASV vai Zviedrijā. Bet satraucoši, ka mums ir relatīvi maz izcilnieku, atklāj Latvijas lielākās augstskolas – Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks, kurš rektora amatā ir astoņus mēnešus. “Mūsu augstskolu skaisti sauc – Latvijas Universitāte. Un Latvijas Universitāte ir tāpēc, lai Latvija augtu un attīstītos,” tāda ir viņa pārliecība.

40 000 pasaules augstskolu vidū Latvijas Universitāte ir 600. vai 800. vietā (kā kurā reitingā). Tas nozīmē – LU ir labāko 5% pasaules augstskolu vidū (no Latvijas augstskolām pagaidām vienīgā). Piemēram, Kembridža un Oksforda reitingos ir pirmajā desmitniekā. Augstskolu novērtējumā tiek ņemti vērā daudzi faktori. Viens — tradīcijas un augstskolu vecums.

“Ja augstskolas reitinga vietu salīdzina ar finansējuma apjomu, tad mēs būtu pirmie pasaulē. Savas zinātnes un izglītības potenciāla noniecināšana ir tikpat noziedzīgi vieglprātīga kā aizsardzības potenciāla noniecināšana. Šodienas politiķus vada politiskais īslaicīgums un viņiem grūti izprast – ja gribam dabūt ļoti labu izglītību, par to ir arī jāmaksā. Nevaram sagaidīt Eiropas un pasaules kvalitāti par “Dosjas” cenu,” atzīst rektors.

Vai augiem ir dvēsele, ko ārzemju studenti dara bibliotēkā naktī, kāpēc universitātes muzejā ir slēpņi, un galu galā — vai jāstudē biologos, lai tiktu lielā amatos – gudri un ar smaidu LU rektors Indriķis Muižnieks stāsta numura sarunā “Vai laba izglītība par “Dosjas” cenu?” žurnāla “Mājas Viesis” 6. aprīļa numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nemuldi, Indriķi, jau piegriezies!

Draugiem Facebook Twitter Google+