×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

“LU” stadionu nodod Futbola federācijai sporta bāzes būvniecībai

Foto - lff.lvFoto - lff.lv

Rīgas dome nolēmusi pašvaldībai piederošo stadionu Krišjāņa Barona ielā 116 uz desmit gadiem nodot bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Latvijas Futbola federācija”, lai tajā Latvijas futbola izlasei izbūvētu starptautisko futbola federāciju prasībām atbilstošu sporta bāzi.

Īpašuma nodošanas bezatlīdzības lietošanā mērķis ir Latvijas nacionālās futbola izlases sporta bāzes un starptautisko futbola federāciju prasībām atbilstoša futbola stadiona izveide treniņu, starptautiska līmeņa sacensību organizēšanai un attīstīšanai, ko nodrošina biedrība “Latvijas Futbola federācija”.

Saskaņā ar plānoto līgumu Latvijas Futbola federācija līdz 2014.gada 31.martam apņemsies šajā īpašumā izbūvēt Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prasībām atbilstošs nacionāla līmeņa trešās kategorijas futbola stadions ar 4000 skatītāju vietām un vairākiem treniņu laukumiem. Federācijas pārstāvji norādīja, ka “HatTrick III” programmā tai pieejamais finansējums 2012. un 2013.gadā ir seši miljoni eiro. Par nodomu šo finansējumu izmantot Latvijas nacionālās izlases bāzes stadiona izbūvei federācija jau ir ziņojusi UEFA un FIFA, un saņēmusi abu organizāciju akceptu šīs ieceres īstenošanai.

Īpašuma kopējā bilances vērtība ir 1 363 502 lati, un tas federācijai tiks nodots bezatlīdzības lietošanā uz desmit gadiem, paredzot, ka līguma darbības laikā daļa infrastruktūras tiks nodota bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai publisko funkciju veikšanai – sporta, īpaši futbola, popularizēšanai, veselīga dzīvesveida un jaunatnes sporta aktivitāšu veicināšanai un sporta izglītības programmu īstenošanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Visas būves, kas tiks uzceltas uz Īpašuma sastāvā esošajiem zemes gabaliem vai iegūtas esošo būvju rekonstrukcijas rezultātā, tiks nodotas ekspluatācijā un zemesgrāmatā reģistrētas uz Rīgas pilsētas pašvaldības vārda, pieņemot to kā dāvinājumu no biedrības “Latvijas Futbola federācija”.

Stadionu līdz šim bez nomas maksas izmantojuši Latvijas universitātes sportisti, taču augstskola īpašumā nav veikusi ievērojamus ieguldījumus. Arī pašvaldībai tuvāko desmit gadu laikā diez vai būs pieejams finansējums stadiona būvniecībai, tāpēc Burovs uzskata, ka ir jāizmanto iespēja, ka to par starptautisku organizāciju līdzekļiem piedāvā sakārtot Futbola federācija.

Nododot īpašumu Latvijas Futbola federācijas lietošanā, plānots noteikt, ka pēc sporta bāzes izbūves treniņlaukumus varēs izmantot arī tuvumā esošās izglītības iestādes, Rīgas Futbola skola.

Burovs šodien domes sēdē sacīja, ka arī jaunajiem stadiona saimniekiem 2001.gadā noslēgto līgumu starp Rīgas domi, Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Universitāti par stadiona izmantošanu 25% apjomā bez atlīdzības vajadzētu ņemt vērā, ļaujot studējošajiem izmantot stadionu arī pēc rekonstrukcijas.

Burovs arī uzsvēra, ka stadions Futbola federācijai tiks nodots pēc tam, kad būs izstrādāts un apstiprināt būvprojekts izņemta būvatļauja.

Lēmuma projektā noteikts, ka līgums par īpašuma nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Latvijas Futbola federācija” var tikt izbeigts, ja īpašums tiek izmantots pretēji tā nodošanas bezatlīdzības lietošanā mērķim vai Latvijas Futbola federācijai tiek anulēts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+