foto – bk.lu.lv/Māris Greidāns

“LU” studenti LBL spēlē sensacionāli uzvar Jēkabpili 0

Šīs sezonas pastarīte “Latvijas Universitāte” (LU) svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 78:71 (27:20, 15:21, 15:14, 11:13, 10:3) pagarinājumā pieveica “Jēkabpili”, tiekot pie savas otrās uzvaras sezonā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

LU rindās ar 15 punktiem šajā mačā izcēlās vienības kapteinis Harijs Rubenis, kamēr 12 punktus pievienoja Renārs Birkāns. Savukārt “Jēkabpils” komandu no zaudējuma neglāba Roberta Stumbra 21 punkts un 16 atlēkušās bumbas, bet desmit punktus pievienoja Renārs Magone.

Pats spēles ievads aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet pirmās ceturtdaļas otrā pusē LU basketbolisti ieguva septiņu punktu pārsvaru, bet pirmās mača desmit minūtes noslēdza ar 27:20. Jēkabpils vienība gan otro ceturtdaļu uzsāka vareni un veica 11:0 izrāvienu, kas ļāva pārņemt vadību, bet lielajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās LU – 42:41.

Lai gan trešajā ceturksnī universitātes komandai izdevās atkal iegūt dažu punktu pārsvaru, “Jēkabpils” mājiniekus pārāk tālu neatlaida un duelis kopumā ritēja punkts punktā. 54 sekundes pirms pamatlaika beigām Linards Jaunzems ar divpunktu metienu panāca LU vienībai trīs punktu pārsvaru (68:65), bet 13 sekundes pirms beigām pieredzējušais Rinalds Sirsniņš iemeta tālmetienu un panāca izlīdzinājumu.

Līdz ar to LU bija tiesības uz pēdējo uzbrukumu, taču tā vietā Edgars Lasenbergs pieļāva kļūdu, kas noslēdzošajā sekundē deva iespēju uzbrukt viesiem, bet Sirsniņa trīspunktnieks bija neprecīzs. Tādējādi šīs spēles uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā, kura ievadā LU guva astoņus punktus pēc kārtas. Tas arī bija izšķirošais punkts šajā duelī, kurā universitātes vienībai izdevās tikt pie otrā panākuma šajā sezonā.

Zīmīgi, ka pirms tam vienīgo uzvaru LU arī guva pagarinājumā, kad 30.oktobrī savā laukumā ar 77:72 tika pārspēta “Ogre”/”Kumho Tyre”.

LBL ČEMPIONĀTS
“Latvijas Universitāte” – BK “Jēkabpils” 78:71
(27:20, 42:41, 57:55, 68:68). Rubenis 15, Birkāns 12, Eiduks, Jaunzems pa 11; Stumbris 21+16AB, Magone 10, Sirsniņš, Štelmahers pa 8.