Latvijā
Izglītība

LU studenti varēs pretendēt uz Valda Dombrovska “Izcilības stipendiju”7


Valdis Dombrovskis.
Valdis Dombrovskis.
Foto – LETA/AFP

Trīs Latvijas Universitātes eksakto zinātņu pamatstudiju programmu studenti varēs pretendēt uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka eiro un sociālā dialoga jautājumos Valda Dombrovska Izcilības stipendiju, aģentūra LETA uzzināja augstskolā.

Katra akadēmiskā gada sākumā Latvijas Universitātes (LU) un citu augstskolu studenti var pieteikties LU fonda mecenātu stipendijām. 2018./2019.akadēmiskajā gadā pieteikšanās noritēs līdz 30.septembrim LU fonda mājaslapā.

Plānots, ka LU fonds šogad izsniegs 24 dažādas stipendiju kopas, kuru atbalstu varēs saņemt vairāk kā 100 studenti no LU un citām Latvijas augstskolām. Vienas stipendijas apmērs ir robežās no 1420 līdz 7000 eiro akadēmiskajā gadā. Kopumā LU fonds plāno izmaksāt stipendijās ap 245 000 eiro apmērā, no kuriem 44 300 eiro veidos Kristapa Morberga stipendijas. LU dižmecenāta stipendijas šogad varēs saņemt 15 LU un seši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti. Vienas stipendijas apmērs ir 2200 eiro akadēmiskajā gadā.

Tāpat turpinās LU fonda sadarbība ar pašvaldībām. Šogad atbalstu savā novadā deklarētajiem pirmo kursu studentiem sniegs Jelgava, Engure, Salaspils un Saldus.

Šogad pirmo reizi studenti varēs pieteikties trīs jaunām stipendijām. Valda Dombrovska Izcilības stipendijas mērķis ir atbalstīt LU studentus ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu studijām. Konkursa kārtībā tiks piešķirtas 3 vienreizējas stipendijas 500 eiro apmērā eksakto zinātņu pamatstudiju programmu studentiem. Pieteikties šai stipendijai varēs līdz 10.septembrim.

Saistītie raksti

Galenieku ģimenes stipendija tiks piešķirta četrus studiju gadus, katru gadu atbalstot piecus spējīgākos studentus no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) bakalaura studiju programmas. Savukārt “Delfi” stipendija paredzēta LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Komunikācijas zinātnes studentiem, kuri izvēlējušies studijas žurnālistikas apakšprogrammā. Tiks piešķirtas divas stipendijas katra 5000 eiro apmērā.

Lai pieteiktos stipendijām, pretendentiem jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma anketa un jāpievieno nepieciešamie dokumenti LU fonda mājas lapā “www.fonds.lv”. Atbilstoši kritērijiem pieteikties stipendijām varēs visu zinātņu nozaru visu studiju līmeņu Latvijas Universitātes (atsevišķām stipendijām arī citu augstskolu) studenti, kuru vidējā atzīme ir augstāka par 7,5 ballēm. Anketai būs jāpievieno arī CV un motivācijas vēstule ar stāstu par tā autora sabiedrisko darbošanos un akadēmiskajiem sasniegumiem. Rekomendācijas vēstules universitātes docētāji jānosūta no saviem e-pastiem uz e-pastu “fonds@fonds.lv”.

LA.lv