“LU” uzvar jūrmalniekus; Jelgava turpina cīņu par sešnieku 0

LBL čempionātā trešdien “LU” ar 80:76 pārspēja “Jūrmala/Fēnikss”; BK “Jelgava” aizveda 77:55 uzvaru no Saldus.

Notriektā tautumeita 6

Neveiksmes turpina vajāt “Jūrmala/Fēnikss” komandu, kas pēc iespaidīgās 12 uzvaru sērijas gadu mijā nākamajās deviņās spēlēs piedzīvojuši septiņus zaudējumus. Izkrišana no pirmā sešnieka jūrmalniekiem vēl nedraud, turklāt no atlikušajām sešām spēlēm piecas būs savā laukumā.

“LU” un Jūrmalas” spēle bija no “punkts punktā” sērijas. Cīņas gaitā 11 reizes tika fiksēts neizšķirts un tikpat reizes vadības maiņa. Otrās ceturtdaļas sākumā jūrmalnieki ieguva 10 punktus pārsvaru (27:37), tomēr studenti tūdaļ pat šo izrāvienu likvidēja, turklāt spēles galotnē teicami realizēja savas iespējas no soda metienu līnijas un veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā.

BK “Jelgava” izbraukuma spēlē Saldū dominēja trešajā ceturtdaļā (28:10), dažās minūtēs dzēšot līdzvērtīgās cīņas intrigu. Vēl vienu lielisku spēli (14 punkti, 17 atlēkušās bumbas) aizvadīja 20 gadus vecais lietuvietis Deniss Krestiņins. Jelgavnieki turpina cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, turklāt viss joprojām ir pašu rokās. Atlikušais kalendārs ir sarežģīrts, taču tajā ir arī divas spēles pret tabulas kaimiņiem Jēkabpili.

LBL ČEMPIONĀTS

“LU” – “Jūrmala/Fēnikss” 80:76 (25:24, 47:45, 62:61). Bikše 18, Brizgalovs 17, Rubenis, Zēbergs pa 9; Jeromanovs 24, Laksa 14, Jonārs 10.

BK “Saldus” – BK “Jelgava” 55:77 (14:17, 29:32, 39:60). Nārķis 10, Līcītis 8, Gūtmanis, Rugājs pa 7; Krestiņins 14+17AB, Mētra, Čavars pa 12.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 12-2, 2. “Liepāja/Triobet” 18-5, 3. “VEF Rīga” 7-2, 4. “Jūrmala/Fēnikss” 15-10, 5. BK “Jēkabpils” 14-11, 6. “Barons/LDz” 13-11, 7. BK “Jelgava” 11-13, 8. BK “Valmiera” 9-15, 9. “LU” 6-19, 10. BK “Saldus” 4-21.

Nākamās spēles: 7. martā “Jūrmala/Fēnikss” – BK “Saldus”, BK “Valmiera” – BK “Jēkabpils”; 8. martā “Barons/LDz” – “Liepāja/Triobet”.