“LU” uzvar trilleri Valmierā, Bajārs debitē ar zaudējumu 0

LBL čempionāta sestdienas spēlēs uzvaras izcīnīja “Barons kvartāls”, “Jūrmala/Fēnikss”, BA “Turība” un “LU” komandas.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Vakar trilleris tika izspēlēts Valmierā, kur pagarinājumā 11. uzvaru tabulā ierakstīja “LU” studenti. Ar savu karavadoni Žani Peineru priekšgalā studenti līdz pēdējās ceturtdaļas vidum bija iekrājuši šķietami neatspēlējamu pārsvaru. Valmiera šosezon taisījusi dažādus kūleņus un arī šoreiz visu apgrieza otrādāk – dažās minūtēs 16 pēc kārtas gūtu punktu ofensīva, vēl apmaiņa ar pāris precīziem soda metieniem un pamatlaikam beidzoties 82:82. Pagarinājumā “LU” piecu piezīmju dēļ bija palikuši bez Peinera, pēc neveiksmīgās galotnes psiholoģiskais pārsvars šķita vidzemnieku pusē, taču tāpēc jau basketbols ir skaists – nervozā pagarinājumā uzvarēja “LU”. Pieliktajās piecās minūtēs studenti bija pārāki ar handbolam cienīgu 5:2 rezultātu, taču uzvaras saldo garšu tas nebojā.

BK “Jelgava” galvenā trenera amatā ar zaudējumu Mārupē pret BA “Turība” studentiem debitēja Mareks Bajārs. Komandas kapteiņa Edgara Krūmiņa savainojums un trenera maiņa zemgaliešus nav sapurinājusi. BK “Jelgava” pašlaik šķiet pamatīgā bedrē bez līdz paņemtām trepēm, bet pirmā sešnieka svītra tabulā tiek vilkta jau virs jelgavniekiem.

Uz sesto vietu pakāpās “Jūrmala/Fēnikss”, lai gan pret junoriem prasījās pēc pārliecinošākas uzvaras. Pirmo puslaiku jūrmalnieki pat zaudēja, tomēr no skaļas sensācijas izdevās izmukt tikai pēdējā ceturtdaļā.

Vēl vienā spēlē trešās vietas īpašnieki “Barons kvartāls” pārliecinoši apspēlēja liepājniekus, kas laukumā devās bez viena no nesen iegūtajiem amerikāņiem Pīrsa Kaldvela.

Svētdien pulksten 15. 30 Ventspilī LBL čempionāta regulārās sezonas otrā apļa programmas nagla – BK Ventspils” pret “VEF Rīga”. Atgādināsim, ka pirmā apļa spēlē Saldū triumfēja Roberta Štelmahera trenētie kurzemnieki.

LBL ČEMPIONĀTS

BA “Turība” – BK “Jelgava” 95:81 (29:17, 48:35, 68:56). Antrops, Rudmiezis pa 20, Apsītis 19, Šteinbergs 10; Silavs 17, Mizis 15, Heinzs, Dušelis pa 13, Čemberlens 11+10AB.

“Barons kvartāls” – “Liepāja/Triobet” 93:71 (21:17, 46:31, 70:51). Gulbis 28, Keins 21, Duļķis 15, Digss 11; Jakovičs 17, Ate 14, Pleiters 11.

“Jūrmala/Fēnikss” – U-18 izlase 76:66 (19:14, 34:35, 54:52). Ozols 25, Jonāts 15, Viļums 11; Gludītis 16, Mežnieks 11+11AB, Pasečniks 11.

BK “Valmiera” – “LU” 84:87 (24:24, 36:49, 53:66, 82:82). Ziediņš 17+11AB, Iļjins 15+13AB, Kaufmanis 13, Bērziņš 12; Peiners 25, Dārgais 14+10AB, Zēbergs 14, Vītols 13.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 13-1, 2. “VEF Rīga” 11-1, 3. “Barons kvartāls” 17-9, 4. BK “Jēkabpils” 16-9, 5. BK “Valmiera” 15-11, 6. “Jūrmala/Fēnikss” 11-14, 7. “LU” 11-16, 8. BK “Jelgava” 10-14, 9. “Liepāja/Triobet” 10-16, 10. BA Turība” 8-18, 11. U-18 izlase 1-14.