×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

LU vērienīgi svinēs jubileju, lekcijas būs atceltas. Programmā iesaista Straujumu un Aminatu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes (LU) jubilejas dienā mācību nodarbības nenotiks. Augstskola vēsta, ka 28.septembrī ar īpašu jubilejas pasākuma programmu tiks atzīmēta Latvijas Universitātēs 97.gadadiena.

“Sabiedrības vērtējumā pirmās neatkarīgās Latvijas augstskolas dibināšana bija otrs nozīmīgākais notikums Latvijas vēsturē pēc valsts proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī. Tāpēc gaidot Latvijas simtgadi un atzīmējot Latvijas Universitātes jubileju, aicinu universitātes saimi – akadēmisko personālu, darbiniekus, studentus, absolventus, kā arī mūsu draugus un sadarbības partnerus svinēt universitātes 97. gadadienu visiem kopā un apmeklēt plašo svētku programmu dienas garumā,” pauž Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Jubilejas pasākuma programma sāksies plkst. 10 ar ekumēnisko svētbrīdi Mazajā aulā. Plkst. 12 Lielajā aulā notiks Svinīgā senāta sēde, kur uzrunu teiks LU rektors Indriķis Muižnieks un Senāta priekšsēdētājs prof. Māris Kļaviņš. Tiks sveikti Latvijas Universitātes Goda doktori, Goda biedri, notiks emeritēto profesoru sveikšana un doktoru promocijas ceremonija. Plkst. 15 Latvijas Universitātes Absolventu klubs rīkos domnīcu “Latvijas Universitātes ceļš uz izcilību”, kuras ietvaros notiks diskusija par Latvijas Universitātes diploma vērtību darba tirgū, starptautisko konkurētspēju un universitāti kā zinātnes augstskolu. Diskusija paredzēta trīs grupās ar paneļa diskusiju noslēgumā. Domnīcu svinīgi atklās Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Domnīcas idejas autore un patronese, LU absolvente Laimdota Straujuma un Absolventu kluba priekšsēdētājs Mārtiņš Brencis.

Savukārt plkst. 16 Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks svinīga ozolu stādīšanas akcija “Simtozolu meži simtgadu Latvijai”.

Plkst. 19 notiks balle ar Melngaiļskolas Bigbenda, LU absolventes Aminatas un grupas “Eolika” piedalīšanos. Uzstādies arī rokenrola deju grupas “Ķengurroks”.

Pirmā neatkarīgās Latvijas augstskola svinīgi tika atklāta 1919. gada 28.septembrī un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visu cieņu mūsu Alma Mater, bet kopš kura laika 97 atzīmē kā īpašu skaitli? Tas nav ne 95, ne 100. Kāpēc pērn vispār neatzīmēja 96?

Draugiem Facebook Twitter Google+