×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

LU Vēstures un filozofijas fakultāte aicina absolventus uz pirmo salidojumu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Līdz ar Latvijas Universitāti (LU) dibināšanas 95. gadadienu šogad atzīmē arī tās vēstures un filozofijas nozares. Tāpēc LU Vēstures un filozofijas fakultāte aicina savus absolventus pulcēties pirmajā salidojumā, kas notiks 24. oktobrī plkst. 19 Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Kā informē LU, šajā atkalredzēšanās svētku vakarā vienkopus pulcēsies ne tikai sen neredzēti studiju biedri, bet arī draugi un kolēģi, lai kopīgi dalītos atmiņās par fakultātē aizvadītajiem studiju gadiem. Salidojuma laikā būs gan uzrunas, gan fotografēšanās un jautra balle.

LU Vēstures un filozofijas fakultātes dekāns docents Andris Šnē atzīmē, ka Vēstures un filozofijas fakultāte ieņem nozīmīgu vietu Latvijas humanitāro zinātņu telpā. Tā ir vienīgā augstākās izglītības iestāde, kurā iespējams studēt filozofiju, savukārt LU vēstures doktora studiju programma vienīgā Latvijā piedāvā iespējas iegūt doktora grādu visās piecās vēstures zinātnes apakšnozarēs.

“Fakultāte var lepoties gan ar atzītiem mācībspēkiem, kuri līdztekus akadēmiskajai darbībai aktīvi veic zinātnisko pētniecību, gan sekmīgiem absolventiem, kas fakultātē gūtajām zināšanām raduši pielietojumu visdažādākajās jomās,” klāsta Šnē.

Gan vēstures, gan filozofijas studijas LU darbībā iekļautas 1919. gadā līdz ar LU (tolaik vēl Latvijas Augstskolas) izveidi. Humanitāro zinātņu pārstāvji ļoti aktīvi iesaistījās nacionālās universitātes veidošanā. Pirmais fakultātes nosaukums bija Valodnieciski filozofiskā fakultāte, bet jau nākamajā gadā to pārdēvēja par Filoloģijas un filozofijas fakultāti.

Pirmās lekcijas fakultātē, kurā bija četras nodaļas: filozofijas, valodniecības, vēstures un pedagoģijas, notika jau uzreiz pēc LU svinīgās atklāšanas. Pirmajā universitātes darbības gadā Filoloģijas un filozofijas fakultātē studēja 270 studentu, kuru skaits pastāvīgi turpināja pieaugt.

Laika gaitā fakultātes struktūra un nosaukums vairākkārt mainījās, 1970. gadā, reorganizējot Vēstures un filoloģijas un Juridisko un filozofijas fakultāti, izveidota Vēstures un filozofijas fakultāte, kas pastāv līdz mūsdienām. 1990. gados līdztekus vēsturei un filozofijai fakultāte nodrošināja studiju programmas socioloģijā un politikas zinātnē, kas vēlāk kļuva par pamatu 2000. gadā izveidotajai Sociālo zinātņu fakultātei.

Šobrīd Vēstures un filozofijas fakultāte piedāvā pilnu studiju ciklu vēstures un filozofijas jomās. Fakultātē studē vairāk kā 400 studējošo, studiju programmas nodrošina 27 mācībspēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+