×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Lubānā zemledus makšķerniekiem īpašas ērtības – mobilā sniega būda (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sniega būdas pamatfunkcija ir pasargāt zemledus makšķerniekus no asajiem ziemas vējiem un, ar iebūvētās krāsniņas palīdzību, saglabāt telpā siltumu, lai atpūta būtu pilnvērtīga un kvalitatīva. Būdā iekļautās gultas vietas ir paredzētas īsiem atpūtas brīžiem, jo būve nav paredzēta kā naktsmītne. Pamatā sniega būda ir nojume zemledus makšķerniekiem, tikai tā tiks pasniegta uzlabotā veidolā ērtākai atpūtai, informē Lubāna mitrāja informācijas centrā.

Tā kā lielāko daļu laika sniega būda būs ar konstantu atrašanās vietu, iebūvētajā āliņģī zivis tiks piebarotas. Tā nodrošinot, arī zivju atrašanās vietas ezerā maiņas gadījumā, iespējamu lomu.

Sniega būdas ārējais karkass un iekārtojums maz atšķiras no vasaras namiņa, tomēr tā galvenā priekšrocība ir iebūvētie āliņģu caurumi mājas grīdā, kas ļauj nodarboties ar zemledus makšķerēšanu iekštelpās, tādējādi pasargājot makšķerniekus no mainīgajiem laika apstākļiem, un sniedzot papildus ērtības pilnvērtīgai atpūtai. Sniega būda ir paredzēta četriem cilvēkiem, tajā ir iebūvēta malkas apkures krāsns, pieejamas 3 gultas vietas nakts copei, pieejami krēsli, iebūvēti āliņģu caurumi. Pavasarī un vasaras sezonā sniega būda tiek nogādāta krastā, un var tikt izmantota kā zvejnieku vasaras būda.

Makšķerēšana ir viens no populārākajiem atpūtas veidiem, kā cilvēks var atpūsties brīvā dabā. Tas ir vaļasprieks, kas tiek uzskatīts te par atpūtu, te sportu un pārvēršas par dzīvesveidu. Zemledus makšķerēšana ir atsevišķa makšķerēšanas kategorija – kā stāsta paši makšķernieki, sēdēšana uz copi kā hobijs nav tikai koncentrēšanās uz makšķerēšanu un pārdomas pie sevis, tās ir arī ziemas satikšanās, sarunas par dzīvi un uzturēšanās svaigā gaisā.

Lubāna ezers, kā vislielākais Latvijas ezers platības ziņā ir pievilcīgs makšķerniekiem visu gadu. Šeit mīt līdaka, asaris, rauda, plaudis, zutis, ālants, karpa, zandarts, karūsa, sudrabkarūsa, vēdzele, sams, plicis, līnis, sapals, ķīsis, kā arī rudulis. Aktīva zveja un makšķerēšana notiek visu gadu, ievērojot īpaši aizsargājamās teritorijas „Lubāna mitrājs” dabas lieguma sezonālos ierobežojumus atsevišķās lieguma un parka zonās.

Ziemas sezonā, pie labvēlīgiem laika apstākļiem uz Lubāna ezera novēroti sākot no 100 zemledus makšķerniekiem dienā, tāpēc var uzskatīt, ka šī teritorija ir potenciāla zemledus makšķerēšanas sniega būdai Lubāna ezerā. Šāda veida zemledus makšķerēšanas sniega būdas ir ierasta prakse Amerikas savienotajās valstīs, Kanādā kā arī Eiropas ziemeļos – Zviedrijā, Somijā. Uz lielākajiem zemledus makšķerēšanas ezeriem ASV un Kanādā ziemas sezonā sniega būdu skaits mēdz sasniegt 4000 – 5000, tās ir gan privātīpašumi, gan arī īrējamas zemledus makšķerēšanas sniega būdas. Latvijā, oficiāli, līdz šim nav pieejamas šāda veida zemledus makšķerēšanas sniega būdas.

Nakts copei, pilnmēness slēpotājiem un ne tikai! Laba dāvana opim dzimšanas dienā un iespējai mazbērnus paņemt līdz!
Pakalpojumu nodrošina Lubāna mitrāja informācijas centrs: infolubans@inbox.lv; www.draugiem.lv/lmic; www.facebook.com/lubanamitrajs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. majina ir laba, to var novertet tikai makskernieks.

  2. izskatās pēc atejas. Stulbumam nav robežu

  3. majina no koka vai sniega ? Labs humors.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+