Dabā
Novados

Lubānas ezera jūras ērgļiem izšķīlies otrs mazulis 0

Foto: Latvijas Dabas fonds

Ar interneta tiešraides kameru aprīkotajā jūras ērgļa ligzdā pie Lubāna ezera izšķīlies otrs mazulis, informē Latvijas Dabas fonda pārstāve Maija Ušča.

Viņa atgādina, ka pirmais cālis izšķīlās 1. maija naktī. Ola sāka šķilties iepriekšējās dienas vakarā, kad dzirdēta arī mazuļa balss, tomēr pilnībā pārliecināties par izšķilšanos dabas pētnieki varēja ceturtdienas rītā, kad pamanīts pelēkās pūkās tērptais ērglēns.

Savukārt otrs mazulis izšķīlās 2. maija rīta pusē. Ērgļu māte, kurai foruma “dabasdati.lv” lietotāji devuši vārdu Lubāna, šobrīd ligzdā silda un baro abus mazuļus.

Galerijas nosaukums

Ušča atzīmē, ka Latvijā jūras ērgļi olu dēšanu parasti sāk marta pirmajā dekādē (dējumā ir 1-3 olas), tādēļ šo konkrēto pāri var uzskatīt par vēliem ligzdotājiem – pirmā no divām olām ligzdā iedēta tikai 24. martā. Tā izšķīlās pēc nepilnām 38 dienām, kas ir šai sugai raksturīgais inkubācijas laiks.

Jau ziņots, ka Latvijas Dabas fonds šajā pavasarī ir uzstādījis video kameras pie trim aizsargājamu putnu – jūras ērgļa, zivjērgļa un melnā stārķa – ligzdām, lai interneta tiešraidē ļautu sekot līdzi putnu ikdienai.

LA.lv