×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Lubānas mitrājā sākas pīļu medību sezona

DAPDAP

Pīļu medību sezonas atklāšanā 13.augustā dabas liegumā ”Lubāna mitrājs” notika kopīgi Valsts meža dienesta, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts policijas reidi medību noteikumu un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izmantošanas un aizsardzības noteikumu kontrolei.

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecākais dabas aizsardzības speciālists Dainis Tučs atzīmē, ka viens no pārbaudes uzdevumiem ir sekot, lai ūdensputnu medībās netiktu lietota svinu saturoša munīcija.

Viņš norādīja, ka tieši pīļu medībās izšauj visvairāk skrošu. Vienā patronā ir aptuveni 30 g svina, un mednieks pa vienu putnu izšauj vairākas patronas. Putnam trāpa tikai dažas skrotis. Pārējās nokrīt zemē vai sabirst ūdenī. Ūdensputni skrotis uzlasa, jo notur tās vai nu par barību, vai akmentiņiem. Rezultātā saindējas putni un ar kaitīgo vielu tiek piesārņota zeme un ūdens. Aizliegumu lietot svinu saturošus šāviņus nosaka īpaši aizsargājamo teritoriju izmantošanas un aizsardzības noteikumi. Tas attiecināms ne tikai uz Lubāna mitrāju. Tā ir arī starptautiska prasība.

Kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis pastāstīja, ka šogad sezonas atklāšana dabas lieguma “Lubāna mitrājs” teritorijā kopumā bijusi samērā mierīgai, lai gan pilnībā bez pārkāpumiem nav izticis. Vairāki mednieki lietojuši svinu saturošu munīciju. Trīs gadījumos ir ierosināta administratīvā lietvedība.

Saskaņā ar Medību noteikumiem ūdensputnu medības sezonas sākumā – no 13. augusta līdz 14. septembrim, būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi, norāda Dabas aizsardzības pārvalde.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.0
Alūksne +16.6
Daugavpils +16.0
Saldus +17
Liepāja +17.4
Jelgava +17
Ventspils +18.9
Limbaži +17
Madona +15
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+