×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Lubānas mitrāja teritorijā aiztur maluzvejniekus ar astoņiem tīkliem (2)

maluzvejnieki

Svētdien dabas lieguma Lubānas mitrājs teritorijā aizturēti divi 1962. un 1971.gadā dzimuši Murmastienes iedzīvotāji, pie kuriem atrasti astoņi nelikumīgi zvejas tīkli, skandināvu tipa rūpnieciski ražots ledus zāģis, kā arī rūpnieciski ražota elektriskā ierīce tīklu ievilkšanai zem ledus.

Kā aģentūru LETA pastāstīja viens no reida dalībniekiem, vides aizsardzības jomā darbojošās biedrības “Dore V” aktīvists, Valsts vides dienesta pilnvarotā persona, sabiedriskais vides inspektors Juris Valainis, lai pārtrauktu personu grupas prettiesiskās darbības, iegūstot zivis īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā, Īdeņas kanālā, tika īstenots plaša mēroga reids, kurā iesaistījās Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts policijas (VP) Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienība un Valsts mežu dienesta amatpersonas.

Maluzvejnieki aizturēti, realizējot konceptuāli novatorisku pieeju zivju resursu aizsardzības efektivitātes paaugstināšanas jomā, uzreiz pēc pirmā nelikumīgā zvejas tīkla ievietošanas. Pie aizturētajām personām atrasti vēl septiņi sagatavoti zvejas tīkli, ledus zāģis, kā arī rūpnieciski ražota elektriskā ierīce tīklu ievilkšanai zem ledus.

Savlaicīgi organizētā aizturēšanas operācija ļāvusi novērst kaitējuma nodarīšanu zivju resursiem. Pret abām aizturētajām personām sākta administratīvā lietvedība.

Tā kā vecākais no aizturētajiem vīriešiem jau iepriekš bija nonācis Valsts meža dienesta un VP darbinieku redzeslokā par iesējamo saistību ar nelikumīgām medībām, meklēšanas pasākumu gaitā tika uzieta arī automašīna, ar kuru personas bija ieradušās veikt savas nelikumīgās darbības. Transportlīdzeklī tika atrasta pielādēta, reģistrēta pusautomātiskā medību karabīne “Brauning”.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka 1962.gadā dzimušais vīrietis bija piedalījies nelikumīgās medībās. VP Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbinieki noformēja administratīvo pārkāpumu protokolu par ieroču aprites nosacījumu neievērošanu, bet Valsts meža dienests – par nelikumīgu medību faktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Droši vien kungi līdz šim laikam domā, ka atrodās kaut kur taigā tālajos austrumos.

  2. Pareizi ir Lubāna (vīriešu dzimtē) mitrājs!!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +24.5
Daugavpils +23.7
Saldus +25.4
Liepāja +25.5
Jelgava +23.7
Ventspils +14.7
Limbaži +23
Madona +24.5
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+