Ļubļanā šodien ceturtdaļfināli
 0

Eiropas basketbola čempionātā Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā šodien sāksies ceturtdaļfināla spēles.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Finālturnīra komandu skaita palielināšana līdz 24 vairākām valstsvienībām deva iespēju piedalīties lielā basketbola svētkos un uz spēku samēru izlīdzināšanās rēķina arī gūt uzvaras. Tomēr turnīra formāts nav ideāls, sevišķi otrajā posmā. Basketbolisti kurn par lielo slodzi pirms klubu sezonas – labākajām astoņām komandām jāaizvada pa 11 spēlēm, turklāt arī tādām, kurās iznākumam nav būtiskas nozīmes. F grupas turnīra pēdējā vakarā Spānijas un Itālijas izlašu tikšanās atgādināja pārbaudes maču ar intrigu papildlaikā, slovēņi pret somiem deva atpūtu saviem līderiem un piekāpās bez liela cīņasspara.

Šodien notiks pirmās divas ceturtdaļfināla spēles. Līdz šim nestabili spēlējušie spāņi droši vien parādīs savu īsto spēku un ir favorīti mačā pret serbiem. Slovēnijas izlasi uz priekšu dzīs arēnas “Štožice” pārpildītās tribīnes un vilks brāļi Dragiči, tomēr Francijas basketbolistiem ir nelielas priekšrocības. Apmierināti ar iegūtajiem pretiniekiem rītdienas ceturtdaļfinālā var būt lietuvieši – Itālijas izlase noteikti ir daudzsološāks variants nekā Spānijas. Horvātijas un Ukrainas basketbolistu divcīņā favorīti ir pirmie, taču šajā turnīrā prognozes bieži ir ačgārnas. Nedēļas nogalē tiks sadalītas ne vien medaļas, bet arī sešas ceļazīmes uz pasaules čempionātu nākamgad Spānijā. Ja tā saimnieki Ļubļanā finišēs labāko sešniekā, ceļazīmi saņems arī septītās vietas ieguvēji.

Statistika rāda, ka Kristaps Janičenoks (attēlā) pēc turnīra otrā posma ir piektais trāpīgākais soda metienos (23 no 28, 83,1%) un sestais tālmetienos (15 no 28, 53%). No tiem, kuri metuši vismaz 20 trejačus, par Kristapu precīzāks bijis vienīgi slovēnis Domens Lorbeks. Latvijas izlase ir devītā rezultatīvākā turnīrā (vidēji 74,6 punkti spēlē) un ar piekto labāko aizsardzību (71,6). Metienos no spēles esam sestie (45,5%). Ja vien tik neveiksmīgi nenospēlētu pret beļģiem, latviešu vieta pirmajā desmitniekā būtu arī skaitliski pamatota.

BASKETBOLS

EIROPAS ČEMPIONĀTS, F GRUPA

Horvātija – Grieķija 92:88 otrajā papildlaikā (16:17, 36:34, 51:50, 70:70, 77:77).

Itālija – Spānija 86:81 papildlaikā (24:12, 37:37, 45:56, 70:70).

Somija – Slovēnija 92:76 (22:26, 42:42, 71:66).

Turnīra beigās: 1. Horvātija 4-1, 2. Slovēnija 3-2, 3. Itālija 3-2, 4. Spānija 2-3, 5. Somija 2-3, 6. Grieķija 1-4.

Ceturtdaļfināls

Šodien: Serbija – Spānija (18.30), Slovēnija – Francija (22.00), rīt: Horvātija – Ukraina (18.45), Lietuva – Itālija (22.00).