×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Lucavsalā atklāta Latvijā pirmā pludmales lasītava (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 31. maijā Lucavsalas atpūtas zonā atklāta Latvijā pirmā pludmales lasītava, kas šeit strādās ik dienas no plkst. 12 līdz 17, LA.lv uzzināja Rīgas Centrālajā bilbiotēkā (RCB).

Ideja par šāda veida lasītavas atvēršanu pieder Rīgas domes izpilddirektoram Jurim Radzēvičam.

Lasītavas krājumā iesākumā ir aptuveni 400 grāmatas pieaugušajiem un bērniem latviešu un krievu valodā no Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Repozitārija dubletu un dāvinājumu krājuma. Būs pieejamas arī iepriekšējo gadu žurnālu kolekcijas.

Lasītavas darbības noteikumi paredz, ka, atstājot pludmali, paņemtās grāmatas un žurnāli jāatstāj plauktā, lai arī citiem paliek, ko lasīt.

Šādas pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē, uzsvēra RCB Bibliotēku dienesta vadītāja Daiga Bērziņa. Tie var būt gan vienkārši plaukti vai kioski bez bibliotekāriem, kā, piemēram, Austrālijā, Dubajas emirātā, gan koka namiņi, kuros darbojas bibliotekāri, kuri reģistrē paņemto un sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja tiek pieprasīts kaut kas īpašs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir labi. Varbūt apmeklētāji mazāk spiegs un bļaustīsies, bet vairāk lasīs. Cerība ir, bet ticības nav :).
    Varbūt bibliotekāres būs ar mieru pasargāt manu telefonu un dzīvokļa atslēgas, kamēr peldos. Teiksim, par kādu saldējumu Par to, ka vajadzīgas ģērbtuves ar garderobes sargu, mūsu amatpersonām nav ne jausmas. (Kādreiz tādas bija Ķīšezera peldētavā).

Draugiem Facebook Twitter Google+