×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

“Lucavsalas” glābēji, bez kuriem meitenītes noslīktu. Policija prēmēs par drošsirdību (2)

Foto uzņemts darbavietā; no personīgā arhīvaFoto uzņemts darbavietā; no personīgā arhīva

"Lucavsalas" glābēji- Endijs Bikovičs (no kreisās) un Mārtiņš Pučkurs.

Par drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību Rīgas pašvaldības policija (RPP) prēmēs piecus glābējus, portālu “La.lv” informēja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa.

Visi glābēji ir Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki.

Viens no prēmētajiem darbiniekiem ir inspektors- glābējs Mārtiņš Pučkurs, kurš 1.jūlijā kopā ar kārtībnieku- glābēju Endiju Bikoviču glābšanas stacijā “Lucavsala” izglāba divas mazas meitenes.


1.jūlija notikums atgadījās četros pēcpusdienā, kad Pučkurs pamanījis, ka ūdenī apmēram 20 m no krasta
viena meitene paiet zem ūdens un haotiski vicinās ar rokām, iespējams, slīkst. Pučkurs deva komandu savam biedram Endijam Bikovičam, kurš nekavējoties skriešus metās ūdenī, paturot meiteni savā redzes lokā. Pa to laiku Pučkurs palika augšā pie glābšanas stacijas, lai novērotu meitenes tālākās darbības. Bikovičs, peldot pie meitenes, ievērojis vēl vienu meiteni, kura atradās blakus un bija aizrijusies ar ūdeni, klepoja un histēriski sauca “mamma-mamma”. Piepeldot viņš saņēma abas meitenes katru savā rokā un nostājās uz kājām. Nākot atpakaļ uz krastu, apmēram 12 metru attālumā no krasta, ūdenī, sagaidīja satraukta sieviete un paņēma meiteni, kura kliedza “mamma- mamma”. Pa to laiku vēl trešais glābējs sagatavoja Spensera dēli un medicīnisko somu. Savukārt Pučkurs par notikušo paziņoja glābšanas stacijas “Ķīšezers” dežurantam un lika izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Gaidot “ātros”, meitenes bija nosalušas, nobijušās, klepoja. Viņām iedots dvielis, lai sasildītos. Izrādījās, ka abas meitenes neprot peldēt un bija iegājušas pārāk dziļi ūdenī, kur nevarēja aizsniegt ar kājām upes gultni, kā rezultātā aizrijās ar ūdeni un sāka slīkt.
“Ātrie” ieradās plkst. 16:17. Par laimi uz slimnīcu nebija nepieciešamība vest un meitenes nodotas mātei.

Mārtiņš Pučkurs portālam “La.lv” atklāj, ka šādi notikumi nav glābēju ikdiena, bet, “kad ir nepieciešams kādu glābt, mēs esam gatavi.” Pučkurs aicina vecākus, kuri atnākuši uz pludmali ar bērniem, parūpēties, lai bērniem būtu piepūšamie uz rokām, vēdera vai vislabāk glābšanas veste. “Kā arī vajadzētu skatīties, ko jūsu bērni dara un cik tālu iet peldēt,” brīdina Pučkurs. Glābējs arī piekodina, ka pieaugušajiem nevajadzētu doties peldēties alkohola reibumā.

Pučkurs kopā ar Endiju Bikoviču izglāba dzīvību arī 7.jūlijā, kad glābšanas stacijā “Lucavsala” saņēma informāciju, ka Daugavā ir apgāzusies laiva. Izglābts vīrietis, no kura laivas bija atdalījusies bura.

Savukārt 20.jūnijā Pučkurs, Bikovičs, kā arī inspektors-glābējs Jānis Purviņš, Bieķengrāvī ūdenī izglāba sievieti, kura mēģināja izdarīt pašnāvību.

Bez šiem trim glābējiem pašvaldības policija grasās prēmēt vēl arī kārtībnieku- glābēju Rihardu Laufmani un kārtībnieku- glābēju Gati Ramani, kuri 4.jūlijā glābšanas stacijā “Vakarbuļļi” izglāba ūdenī spēkus zaudējušu vīrieti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Malači cepuri nost!

Draugiem Facebook Twitter Google+