×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Ludmila populārāka par Līgu (10)

Foto-LETAFoto-LETA

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem šajā svētku nedēļā vispopulārākais vārds ir Jānis. Vārda diena šonedēļ būs 53 886 Jāņiem, taču no sieviešu vārdiem visizplatītākais šonedēļ ir nevis Līga, bet gan Ludmila.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra dati liecina, ka Latvijā ir 10 205 Līgas un 
14 212 Ludmilas. Citus gadus, piemēram, 2008. un 2014. gadā, Jāņu nedēļā Līga ir bijusi populārākais sieviešu vārds, jo Ludmilas iekritušas iepriekšējās nedēļas beigās.

Pērn vārds Jānis dots 162 zēniem, savukārt par Līgu nosauktas vien 29 meitenes. Jau pēdējos piecus gadus nemainīgi visvairāk vecāki saviem jaundzimušajiem dēliem devuši vārdu Roberts (pērn 281), bet meitenēm – Sofija (pērn 330). Tāpat populāri pēdējos gados ir vārdi Daniels, Aleksandrs, Gustavs, Alise, Emīlija, Marta. Vārds Līga vairāk nekā divdesmit gadu laikā ne reizi nav iekļuvis piecu populārāko sieviešu vārdu sarakstā, bet Jānis turējies popularitātes virsotnē līdz pat 1998. gadam, tomēr pēdējos piecpadsmit gadus tas vairs nav populārāko vīriešu vārdu piecniekā.

Divdesmitgadīgā Līga Lazdāne nenoliedz, ka reizēm ir sajūta – Līgo svētku laikā viņa kā vārda dienas gaviļniece paliek otrajā plānā un šķiet, ka daudziem Jāņi ir pirmajā vietā, bet par Līgām sanāk aizmirst. Viņas tēvs ir Jānis, un reiz bijis gadījums, kad ciemos ieradušies tālāki radi, kas tēvu apsveikuši, bet Līgu ne. “Bet es to neuztveru personiski. Drīzāk raugos uz to tā, ka visa Latvija lustējas manam vārdam par godu. Man nav tik būtiski, lai mani apdāvinātu, es daudz vairāk izbaudu kopā būšanu ar ģimeni un draugiem. Diez vai citu vārdu īpašniekiem vārda dienas izdodas tik vērienīgas kā Līgām un Jāņiem. Un arī pļavas puķes, ja tās noplūktas man, ir ārkārtīgi mīļa un jauka dāvana,” viņa saka. Līgu skumdina, ka viņas vārds beidzamajā laikā kļuvis mazāk populārs, tāpēc viņa mudina vecākus neizdabāt modei, nebūt aizspriedumainiem un izvēlēties savām meitām vārdu Līga, jo tas sevī nes latviskumu un lielu spēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Lūk, kā. Tātad Ludmila ir vairumā populārākas mūsu Latvijā par LĪGĀM. Ludmilas, tas ir. Tā tas varētu būt, par to nav jābrīnās. Krievi taču savas meitas nesauks par Līgām, tas viņiem ir pazemojoši, dot latvisku vārdu, no suņu valodas ( sobačij jazik – no krievu sarunām )

 2. Lūk, kā. Tātad ĻUDAS ir vairumā populārākas par LĪGĀM. Ludmilas, tas ir. Tā tas varētu būt, par to nav jābrīnās. Krievi taču savas meitas nesauks par Līgām, tas viņiem ir pazemojoši, dot latvisku vārdu, no suņu valodas ( sobačij jazik ).

 3. Lūk, kā. Tātad ĻUDAS ir vairumā populārākas par LĪGĀM. Ludmilas, tas ir. Tā tas varētu būt, par to nav jābrīnās. Krievi taču savas meitas nesauks par Līgām, tas viņiem ir pazemojoši, dot latvisku vārdu, no suņu valodas ( sobačij jazik ).

 4. saki jau atklāti: Atbildēt

  – Organiski nepatīk latvieši(iedzimtie) ! –

 5. Nu ja man jāizvēlas no šiem diviem,tad es izvēlos Ludmilu.Organiski nepatīk vārds Līga.

 6. Latvijā Ludmilas… Dikti bēdīgi.?

  • Raudi !!!

  • Kas tur bēdīgs? Anglijā populārākais vārds esot Muhameds ,tas lūk ir bēdīgi. Ludmilas jau gandrīz ir savējās.. Pie tam tagad latvieši ,liek Keitas ,Amberas, Patrīcijas un līdzīgi ,jo plāno pārcelties uz ārzemēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+