Latvijā
Sabiedrība

Lūdz apsūdzēt policistus par sistemātisku administratīvo pārkāpumu protokolu nenoformēšanu0

Foto – Zane Bitere/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis prokuratūrai apsūdzēt vairākus policistus par sistemātisku administratīvo pārkāpumu protokolu nenoformēšanu, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka divi Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki, konstatējot vairākus administratīvos pārkāpumus, sistemātiski pārkāpējiem nebija noformējuši protokolus, tādējādi nepildot amatpersonas pienākumus.

Izmeklēšanā pieradīts, ka vienā no gadījumiem, kad netika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ātruma pārsniegšanu, policists no transportlīdzekļa vadītāja pieņēmis kukuli.

Tāpat IDB pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu citā kriminālprocesā, kas ierosināts pret Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonu.

IDB noskaidrojis, ka policists, apturot transportlīdzekļa vadītājus par dažādiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, vairākkārt izdarījis dienesta viltojumu, administratīvā pārkāpuma protokolā ierakstot faktiskajiem apstākļiem neatbilstošu informāciju.

Bez tam amatpersona pieprasījusi un pieņēmusi kukuli par to, lai netiktu konstatēta atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā.

LA.lv